Yaz tatili finansmanı hazırlayan bankalar, özel kredi paketleri kapsamında tatilcilere kredi imkanı sağlamaktadır. Masrafsız ve kısa vadeli paketlerden oluşan krediler, daha uygun faiz oranlarına sahiptir. Diğer kredilerden farklı olarak tatil kredisi faiz oranlarında düşüş görülmektedir. Yaz aylarında tatil için bankalardan alınan kredilerin artış göstermesi, bu kapsamda yapılan harcamalardan kaynaklanan talebi arttırmaktadır. Bu durum tatil kredisi veren bankaların sayısını da arttırmıştır.

Tatil Kredilerinin Özellikleri

Tatil finansmanının özellikleri, genellikle 36 ay vade ile verilmesi ve ertelemeli ödeme seçeneğinin olmasıdır. Taksit ertelemeli olarak sunulan bu kredi, bu özelliği ile tatilciler için uygun bir seçenek olmaktadır. Taksit erteleme durumu bankadan bankaya değişiklik gösterse de, kredinin faizleri diğer kredilere göre oldukça düşüktür. Kredi, ortalama olarak 12 ay ile 48 ay arası vade ile verilmektedir. Bunun yanında bankadan bankaya değişen faiz oranları %1,15 ile %1,75 arasında değişiklik göstermektedir. Kredi, dosya ücreti ve kredi tahsis ücreti olmadan verilmektedir. Masrafsız şekilde müşterilere sunulan bu kredide, bankalar tur şirketleri ya da tatil köyleri ile anlaşma yaparak hareket edebilmektedir.

Vakıfbank Tatil Finansmanı

Vakıfbank’tan tatil kredisi almak isteyen müşteriler için banka, Jolly Tur ile anlaşma halindedir. Banka, 3 ay ile 24 ay arası vade imkanı ile kredi vermektedir. 500 TL ile 3.000 TL arasında bir rakam olarak belirlenen Vakıfbank tatil kredisi, 3.000 TL’nin geçilmek istenmesi durumunda gerekçe bildiren yazı gerektirmektedir. Bu krediye başvuru yapmak için T.C. kimlik numaranızı ve aylık gelirinizi yazarak 5724’e SMS olarak göndermeniz gerekmektedir. Bu şekilde yapacağınız başvurularda 30 gün içinde tatiliniz için kullanacağınız miktarı hesabınızda bulabilirsiniz. Kredinizin kabul edilmesinin ardından Jolly Tur pos makinelerinden tatil ücretinizi ödeyebilirsiniz. Kredide herhangi bir masraf bulunmamaktadır. Kredinin faiz oranı %1,55 olarak belirlenmiştir. Kredilerde gerekli olan hayat sigortası da bu kredi için zorunlu değildir. Vakıfbank tatil finansmanı, yalnızca gerçek kişilere verilmektedir. Tüzel kişiler bu krediden yararlanamaz.

Akbank Tatil Finansmanı

Akbank’tan tatil kredisi almak için banka şubeleri tercih edilmelidir. Uygun faiz oranları, esnek ödeme planları ve 3 ay ertelemeli taksit ödeme imkanları ile masrafsız kredi imkanı sunmaktadır. Bu krediye başvurmak için direkt olarak banka şubeleri ziyaret edilmeli, ziyaret sırasında T.C. nüfus cüzdanı ve gelir belgesi de götürülmelidir. Bankanın faiz oranı %1,19 olarak hesaplanmıştır.  Bankanın kredilerinde, 50 TL kredi tahsis ücreti bulunurken, tatil kredisi miktarı 10.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. 10.000 TL’de 138.20 TL sigorta ücreti olarak alınmaktadır. 10.000 TL’nin tamamının kullanılmasında, eğer 12 aylık taksit imkanından yararlanmak isterseniz aylık 913 TL, 24 ay vade imkanında 495 TL, 36 ay vade imkanında 357 TL kredi taksiti ödersiniz.

Yapı Kredi Tatil Finansmanı

Yapı Kredi Bankası’ndan tatil kredisi almak için bankaya direkt olarak müracaat etmeli veya SMS ya da internet başvurularından dilediğinizi kullanmalısınız. 48 aya varan vadelerle alabileceğiniz kredi, yurt içi ve yurt dışı gezilerde kullanabilirsiniz. kredi, uygun faiz oranları ve masrafsız paketlerde verilmektedir. Kredinin başvurusu için SMS ya da banka şubelerini ziyaret etme yolları düşünülebilir. SMS yoluyla yapılacak müracaatlarda, telefonunuzun mesaj kısmına girip yeni mesaj oluşturmalı, Tatil Kredisi boşluk T.C. kimlik numarası boşluk aylık gelir yazarak 4411’e göndermelisiniz. Ardından gelecek mesajla kredinizin onaylanıp onaylanmadığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eğer başvurunuzu internet bankacılığından yapmak isterseniz, Yapı Kredi resmi internet sitesini ya da Yapı Kredi mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız başvuruların ardından banka tarafından şubelere davet edilirsiniz. Krediniz onaylandıktan sonra şubeleri ziyaret edecekseniz, yanınızda gelir belgesi, T.C. kimlik kartı ve son aya ait ödenmiş herhangi bir fatura getirmeniz gerekecektir. Yapacağınız başvurunun ardından size verilecek en yüksek kredi miktarını ve kredinizin ödeme koşullarını şubelere yapacağınız ziyaretler sonucu öğrenebilirsiniz. Yapı Kredi tatil kredisinde faiz oranı, vadelere göre değişiklik göstermektedir. Vade uzadıkça faiz oranı artmaktadır. Bankanın sağlayacağı tatil kredilerinde 3 ay erteleme seçeneği bulunmaktadır. Ancak bu imkanı parçalı bir halde kullanmak mümkün değildir. Ödemelerin başında, henüz hiçbir taksit ödenmeden 3 ay erteleme imkanı sağlanmaktadır.

Fibabanka Tatil Finansmanı

Fibabanka’dan tatil kredisi almak için banka şubeleri ziyaret edilebilmekte, bunun yanında SMS ve internet bankacılığı da kullanılabilmektedir. Bankanın, mobil bankacılık hizmetleri aracılığı ile yapılan kredi başvurularını daha olumlu değerlendirdiği göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanı sıra banka, internet başvurularında daha küçük meblağlara daha olumlu yanıtlar vermektedir. Bankanın kredi finansman miktarı 3.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Alınan miktara ve vade miktarına göre değişiklik gösteren faiz oranları, banka tarafından belirlenmektedir. Banka, 12,24,36 ve 48 ay vade seçenekleri ile tatil kredisi imkanı sağlamaktadır. Bunun yanında banka, 3 ay erteleme imkanı da sunarak müşterilerine yardımcı olmaktadır. Belirlenen 3 ay erteleme durumu, ancak ödemelerin başında gerçekleştirilebilir.

ING Bank Tatil Finansmanı

ING Bank’tan tatil kredisi almak için bankanın mobil şubeleri kullanılabilmektedir. Gezioloji internet sitesi ile anlaşması bulunan banka, bu site üzerinden yapılacak tatil rezervasyonlarında kredi imkanı sunmaktadır. Banka, bu şekilde yapılacak kredi başvurularında %15 indirim, ayrıca 1 gece ücretsiz konaklama şeklinde bir kampanya yürütmektedir. Kampanya, hem yurt içinde, hem de yurt dışında geçerlidir. Kampanya faizleri, müşterilerin tatil paketlerini satın alacakları günün güncel faiz oranları kapsamında belirlenecektir.

Tatil kredisi konusunda yalnız tatil kredileri çeşitlerinden değil, bankaların ihtiyaç kredilerinden de yararlanılabilir. Bunun için bankaların mobil uygulamalarından ve internet şubelerinden başvuru alınabileceği gibi, banka şubeleri de ziyaret edilebilir.

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar yazımıza bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.