Tatil kredisinin nasıl alındığı sorusu tatile çıkmak isteyenler tarafından son zamanlarda en çok sorulan sorulardan biridir. Tatil kredisinin nasıl alındığı konusunda detaylı bilgi yazımızda.

Tatil kredisi Türkiye’de Nisan ayından itibaren insanların bankalardan almaya çalıştığı ihtiyaç kredilerinden biridir. Tatil kredisi aslında ihtiyaç kredisi kategorisi altında müşterilere sunulmaktadır. Hatta tatil kredisine gereksinim duyan kişilere ihtiyaç kredisi verilmektedir. Bahar aylarından itibaren bankalar tatil kredisi kampanyalarını sunmaya başlarlar.

Tatil Kredisi Alma Koşulları Nelerdir?

Tatil kredisi almak için gerekli koşullar ihtiyaç kredisi almak için gerekli koşullarla hemen hemen aynıdır. Ancak bazı bankalar belirli tur şirketleriyle anlaşmakta ve tur şirketi müşterinin anlaşmalı olduğu bankadan kredi almasını sağlamaktadır. Yani bir tur şirketinden tatil almak için gerekli finansmanı tur şirketinin anlaşma yaptığı bankadan almanız mümkündür.

Tatil kredisi her ne kadar lüks ya da gereksiz gibi nitelemelerle nitelendirilse de aslında tatil kredisi almadan tatil yapmak çoğu zaman mümkün olmayabilmektedir. Eğer nakit açısından sıkışık değilseniz, ödemeniz gereken çok borçlar ve taksitler yoksa ve aileniz de kalabalıksa her birlikte tatile çıkabilmek için yüksek tutarda paraya ihtiyacınız olacaktır. İşte bu gibi zamanlarda ve durumlarda bankadan alacağınız uzun vadeli ve düşük faizli kredi çok işinize yarayacaktır.

Tatil Kredisi Veren Bankalar

Tatil kredisi veren banka bulmak konusunda zorlanmazsınız. Çünkü tatil kredisi veren bankada bulamasanız da bankalar size ihtiyaç kredisi şeklinde tatil kredisi verebilirler. Tatil kredisi veren bankaları ING Bank, Vakıfbank, Fibabanka, Yapı Kredi ve Akbank şeklinde sıralamamız mümkündür. Bu bankaların hangi tutarlarda ve hangi vade seçenekleri ile kredi verdikleri konusunda ayrıntılı bilgi almak için yazımızın devamına göz atın.

Jolly Tur Anlaşmalı Vakıfbank Tatil Kredisi

Kredi Tutarı: En az 500 TL en çok 3000 TL

Kredi Faiz Oranı: Yüzde 1,55

Kredi Vadesi: 24 ay

Aylık Taksit Tutarı: 3 bin TL ve 24 ay vadeli kredi için 156 TL

ING Bank Tatil Kredisi

En Yüksek Kredi Tutarı: 10 bin TL

Kredi Faiz Oranı: Yüzde 1,09’dan başlayan ve kredi notuna göre değişen faiz oranları

Kredi Vadesi: 48 ay

Aylık Taksit Tutarı: 281 TL

Kredi Tahsis Ücreti (Dosya Masrafı): 50 TL

Fibabanka Tatil Kredisi

Kredi Tutarı: En az 3 bin TL en çok 20 bin TL

Kredi Faiz Oranı: Yüzde 1,19 – Yüzde 1,29

Kredi Vadesi: 24 ay

Kredi Tutarı: En az 3 bin TL en çok 20 bin TL

Aylık Taksit Tutarı: 3 binTL ve 24 ay vadeli kredi için 156 TL

Akbank Tatil Kredisi

Kredi Tutarı: 10 bin TL

Kredi Faiz Oranı: Yüzde 1,09’dan başlayan faiz oranları

Kredi Vadesi: 36 ay – 3 ay ertelemeli seçenek

Aylık Taksit Tutarları:

12 ay vadeli 10 bin TL kredi için 913 TL

24 ay vadeli 10 bin TL kredi için 495 TL

36 ay vadeli 10 bin TL kredi için 357 TL

Kredi Tahsis Ücreti (Dosya Masrafı): 50 TL