TEB tarım girişimcilerine kredi olanağı sunuyor. Tarım girişimcisi iseniz TEB’in sağladığı olanaklardan yararlanabilirsiniz. Tarım girişimcileri için TEB’in sağladığı finansman fırsatlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Tarım girişimcilerine TEB uygun finansman seçenekleri sunuyor. Elbette bunun için TEB’in öne sürdüğü koşullar bulunmakta. Ancak bu koşullar ağır ve gerçekleştirilmesi zor koşullar değil. Üstelik diğer pek çok bankanın aradığı koşullardan farklı koşullardır. Bu yüzden tarım girişimcisi iseniz TEB’in sağladığı olanaklara göz atmanız son derece yararlı olabilir. TEB’in tarım girişimcileri için öne sürdüğü koşulları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tarım girişimcilerine TEB tarafından sunulan iki adet finansman fırsatı vardır. Bunlar Taksitli Ticarî Kredi ve KGF Teminatlı Tarım Girişimci Kredisidir. TEB, bu finansman fırsatlarından yararlanmak isteyen girişimcilerde belirli özellikler aramaktadır. Bunlar aynı zamanda kampanyalı kredilerden yararlanmak için birer koşuldurlar. Bu koşullara göre girişimci tarım sektöründe faaliyet göstermeli ve işletmenin kuruluş tarihi bir yılı geçmemelidir. Bu özellikleri taşıyan tüm girişimcilerin finansman ihtiyaçları karşılanmaktadır.

TEB, kredi almak isteyen tarım girişimcilerinin malî verilerine değil iş planına, nakit akış değerlendirmesine, iş fikrinin taşıdığı potansiyele bakmaktadır. Bu nedenle TEB kredilendirme süreçlerini özel olarak kurgulamaktadır. Yazımızın devamında TEB’in tarım girişimcilerine sunduğu özel kredileri görebilirsiniz.

TEB’in tarım girişimcilerine sunduğu kredilerden ilki Taksitli Ticarî Kredidir. Bu kredi girişimcilerin yatırım ihtiyaçları başta olmak üzere girişimlerinin tüm ihtiyaçları için kullanabilecekleri bir kredi türüdür. TEB bu krediyi aslında projenin ihtiyacına göre 36 aya varan vadelerle ve 50.000 TL’ye kadar teminatsız ve 100.000 TL’ye kadar teminatlı şekilde vermektedir. Ancak işin türüne ve durumuna göre 50.000 TL kredi için teminat isteyebilmektedir. Taksitli Ticarî Krediyi her ay eşit taksitler şeklinde ödersiniz. Bu şekilde ödemeyi tercih etmemeniz durumunda TEB size, firmanızın nakit akışına göre esnek geri ödeme olanakları sunar. Ayrıca kredinizi üç ay, altı ay, dokuz ay ya da on iki ay geri ödemesiz şekilde alıp daha sonra taksitle ödeme imkânınız da vardır.

TEB tarafından tarım girişimcilerine sunulan diğer kredi de KGF (Kredi Garanti Fonu) Teminatlı Tarım Girişimcisi Kredisidir. KGF Teminatlı Tarım Girişimcisi Kredisi TEB ve KGF iş birliği ile tarım girişimcilerine verilmektedir. Bunun için girişimcinin tarım sektöründe faaliyet göstermesi şarttır. Böylece girişimcinin 60 aya varan vadelerle 250.000 TL’ye kadar kredi alması mümkün olmaktadır. Bu kredi de önceki gibi her ay eşit taksitli geri ödemelerle ya da firmanın nakit akışına uygun esnek geri ödeme seçenekleri ile alınabilmektedir. Yine krediyi üç ay, altı ay, dokuz ay ya da on iki ay geri ödemesiz şekilde almanız ve sonra taksitle ödemeniz de mümkündür.

TEB Girişimci Hizmet Paketi tarım girişimcilerinin yararlanabileceği bir paket olarak sunulmaktadır. TEB’de hesap açarak altı aylık kullanım için 15 TL ödersiniz ve EFT, Havale ve benzeri işlemlerinizi indirimli olarak yaparken, kredi kartı aidatı ödemezsiniz.