Arabası olan herkesin ödemekle yükümlü olduğu Motorlu Taşıtlar Vergisi 2017 ödemelerinin başlaması ile beraber bankalar arasındaki yarışı da start almış oldu. Özellikle de taksitle MTV ödeme avantajlarından yararlanmak isteyen kişilere cazip seçenekler sunan bankalar bu büyük nakit akışı pastasından mümkün olan en yüksek payı almak için çabalıyorlar.

2017 MTV Hesaplama 

Her zaman olduğu gibi MTV hesaplama GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) internet sitesi üzerinden yapılabiliyor. Buna ek olarak bu amaç doğrultusunda hizmet veren internet siteleri üzerinden de hizmet almanıza izin veriliyor. MTV hesaplama modele göre yapılırken yine aracın motor hacmi gibi farklı özelliklere de ödenecek olan tutarın belirlenmesinde önemli rol oynuyor.

Akbank Taksitli MTV Ödeme 

Taksitli MTV ödemesi imkanı sunan Akbank MTV kampanyası ile Akbank kredi kartı kullanarak ödeme yapan kişilere 4 taksitle ödeme yapma imkanı sağlanmaktadır. Akbank NEO kart ile ödeme yapan kişilere ise bu ödemeleri karşılığında 20 lira chip para yüklemesi yapılıyor. Akbank direkt aracılığı ile MTV ödemesi yapan kişilere ise Samsung akıllı telefonlar arasından yapacakları alımlarda yüzde 25 indirim yapılması sağlanıyor.

Garanti MTV Kampanyası

Garanti MTV ödeme seçenekleri ile rakiplerinin önüne geçmeyi başarırken 31 Ocak 2017 tarihine kadar ödemelerini Garanti Bankası üzerinden yapanlara özel bir imkan sağlanıyor. Ödemelerini bu banka aracılığı ile yapan kişilere Bridgestone ve Lassa üzerinden yapacakları lastik alımlarında yüzde 25 oranında indirim sağlanıyor. Bu sayede Garanti Lastik Kampanyası üzerinden yeni lastiklerinizi yüzde 25 indirim ile satın almanız sağlanıyor.