Günümüzde bankaların kredi kampanyaları sayesinde artık borç para istemek tarihe karışırken bankalardan kredi onayı alamayan kişiler için ise acil nakit para ihtiyaçlarının karşılanması son derece zorlaşmaktadır.

Akrabalardan, eş ve yakın arkadaşlardan borç para almak büyük bir eziyet haline gelirken bu noktada “acil para lazım” diyen kişiler için en iyi çözüm yolu olarak ise taksitle borç para bulabilmek yer almaktadır.

Taksitle Borç Para Verenler 

Aslında bu hizmeti veren kişiler kanunen tefeci olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle taksitle borç para veren yerler çok iyi seçilmeli, asla senetle para almak için boş senede imza atılmamalı ve sadece ödeyebileceğinizden emin olduğunuz tutarlar için borçlanmaya gidilmelidir. Çünkü bu kişilerin alacaklarını tahsil etmek için yasa dışı yollara başvurma ihtimalleri her zaman söz konusu olacaktır.

Tefeciden Para Alma 

Borçlanmak için bankalardan kredi desteği alamayan kişilerin tek çareleri tefeciden para almak olarak görülmektedir. Ancak bu kişiler asla ödenemeyecek kadar yüksek faizlerle borç para verdikleri için bir süre sonra bu şekilde acil nakit para bulan kişilerin bu seferde tefeciden kurtulmak için çareler aradığı görülmektedir.

Taksitle Para Verenler 

Tefeciden para alan kişilerin ödemelerini taksitle yapmaları mümkün olurken aynı zamanda faturalı hatta kredi veren kurumlarda değerlendirilebilir. Buna ek olarak kredi kartına taksitli nakit avans çekmek kredi kartı bulunan kişilere yönelik olarak sunulan risksiz para bulma yöntemleri arasında yer almaktadır.