Özellikle 2014 yılından itibaren her bankanın kendi çalışma şekline göre geliştirmiş olduğu bu sistem sayesinde banka müşterileri, diledikleri her yerde şubeye gitmeden kredi başvurusu yapabilmektedir. Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar, birçok faiz seçeneğini de müşterileri için özel olarak oluşturduklarından dolayı çok daha kolay ödeme şekillerini de tercih edebilme imkânını sağlamaktadır.

Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen bu sistemde yapılan başvuru sonuçları yaklaşık 5 dakika gibi kısa bir sürede tarafınıza bildirilmektedir. Fakat Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar, bu konu ile alakalı tek dezavantajlarının kredi limitlerinin en fazla 15000 ile 30000 TL arasında olduğunu belirtmektedirler. Bu konudan dolayı çok daha fazla istenilen kredi miktarları için şubeye gidilmesi gerekmektedir.

Cep telefonunuzdan kredi kullanmak istediğiniz banka sistemine sms yolu ile yapılan başvurularda, kişisel bir takım bilgiler istenmektedir. Adınızı soyadınızı T.C kimlik numaranızı ve istenilen kredi miktarını yazarak bankanın belirlemiş olduğu sms numarasına mesaj atarak başvuru talebiniz oluşturulmaktadır. Ya da bir diğer yol olan internet ortamından da kredinizi çekmek istediğiniz bankanın internet sayfasına girerek anında kredi başvurusu bölümünden başvurular yapılabilmektedir.

Onaylanan Kredinin Ödemeleri Nasıl Belirlenir?
Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar, yapılan başvurunuzun sonucunda krediniz onaylandığı takdirde, yapmış olduğunuz başvurudaki bankaya ait her hangi bir hesabınız bulunuyor ise müşteri hizmetlerinin sağlamış olduğu geri dönüş ile birlikte onaylanan kredi miktarınızın ne kadar olduğunu öğrenebilir, onaylanan miktar anında hesabınıza aktarılabilir ve taksit seçenekleri belirlenebilmektedir.

Fakat kredinizin onaylandığı bankada her hangi bir hesabınız bulunmuyor ise mutlaka size uygun olan şubeyi belirleyerek bizzat bankaya gitmeniz gerekmektedir. Bundan sonra ki olan süreçte evraklarınızı teslim ederek paranızı çekebilir ve taksit seçeneklerini belirleyebilirsiniz