Emeklilik planı herkesin yapması gereken bir plandır. Bu plan geleceğinizi güvence altına almanızı sağlar. Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde şubeye gitmeye gerek kalmadan hemen hemen tüm bankacılık işlemlerini yapmak mümkündür. Bunun nasıl olacağını öğrenmek istiyorsanız yazımızı okuyun.

Şubeye gitmeden emeklilik planı yapmak ister misiniz? Garanti e-meklilik Planı bunu yapmanızı sağlıyor. Şubeye gitmenize gerek kalmıyor. Teknolojinin gelişmesi sonucunda artık şubeye gitmeye gerek kalmadan emeklilik planı yapabilmeniz mümkün. Şubeye gitmeden de emeklilik sistemine katılabilirsiniz.

Garanti e-meklilik Planı yapmak için internet üzerinden başvurunuzu yapmanız yeterlidir. Başvurunuz ile bu emeklilik planınında yer alan avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Garanti E-meklilik Avantajları Nelerdir?

Son yıllarda çok tercih edilen Bireysel Emeklilik Sistemi herkesin emeklilik hayâli kurabilmesini sağlamıştır. Bu sayede sigortası olmayanlar ve aylık geliri çok düşük olanlar bile emeklilik sistemine dahil olabilmişlerdir. Bu sistemin primleri düşüktür ve sistem oldukça avantajlıdır. Üstelik %25 devlet katkısı da söz konusudur.

Garanti e-meklilik Planı da Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamında oluşturulan bir emeklilik planıdır. Üstelik bu planın katkı payı da düşüktür. Aylık yatırmanız gereken en az tutar 90 TL olarak belirlenmiştir. Bundan daha yüksek katkı payı yatırmanız mümkündür. Bu katkı payının üstüne ayrıca %25 devlet desteği eklenmektedir.

Katkı payını daha yüksek yatırmanız durumunda daha fazla destek almanız mümkündür. Yani hesabınıza 100 TL yatırdığınızda 25 TL de devlet desteği yatacaktır. Bu destek sayesinde geleceğinizi çok daha rahat bir şekilde güvence altına alabilirsiniz. 200 TL yatırdığınızda 50 TL devlet desteği alırsınız.

Garanti Bonus E-meklilik Planı

Garanti e-meklilik Planında Bonus emeklilik söz konusudur. Yani birikmiş bonuslarınızı emeklilik hesabınıza aktarabilirsiniz. Böylece daha çok yatırım yapabilirsiniz. Garanti e-meklilik Planında başka plana geçme hakkınız da vardır. İnternet üzerinden Garanti e-meklilik Planı yapsanız da bir yıl dolmadan dört kez plan değişikliği yapabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamında başka bireysel emeklilik planlarına geçebilirsiniz. Ayrıca aylık ödediğiniz katkı paylarını değiştirmeniz, artırmanız ve azaltmanız da mümkündür. Emeklilik planınıza artık katkı payı ödeyemeyeceğiniz zaman plana ara verebilirsiniz. Daha sonra istediğinizde yine katkı payı ödemeye devam edebilirsiniz.