Şubesiz bankacılık her geçen gün daha yaygın hâle gelmektedir. Dolayısıyla şubeden yapabileceğiniz tüm işlemleri internet şubesinden yapabilmeniz söz konusu olmaktadır. Şubesiz bankacılıkla çok sayıda işlem yapmak mümkündür. Bunları öğrenmek için yazımızı okuyun.

Şubesiz bankacılık hem bankaların hem de müşterilerin çok işine yarayan bir bankacılık sistemidir. Bankaların hemen hemen hepsi şubesi bankacılığın avantajlarının her geçen gün daha çok farkına varmaktadırlar. Öyle ki artık bankalar şubesiz bankacılık sistemlerini yavaş yavaş devreye sokmaya başlamaktadır.

Şubesiz bankacılık hizmetleri arasında en çok bilinenler Senin Bankan, Enpara ve CEPTETEB şubesi bankacılık uygulamalarıdır. Bu sistemler sizin hemen hemen tüm işlemlerinizi evinizden, cebinizden ve internetten yapmanızı sağlamaktadır.

Şubesiz Bankacılık Ürünü Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şubesiz bankacılık uygulamalarından birine başvuru yapmak için şubeye gitmezsiniz. Çünkü bu bankacılık sistemleri adı üstünde şubesizdir. Bunun için yapmanız gereken şey ilgili websitesine girmek ve başvuru talebinizi iletmektir. Başvurunuz alındıktan çok kısa bir süre sonra bir müşteri temsilcisi sizinle iletişime geçer ve sizin verdiğiniz adrese gelir. Bu adres sizin eviniz ya da iş yeriniz olabilir.

Müşteri temsilcisi sizinle görüşür ve sizin hesap açma işlemlerinizi yapar. Daha sonra ek olarak istediğiniz birikim hesabı açma ve benzeri işlemleriniz varsa gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri temsilcisi ayrıca size şubesiz bankacılığı internetten ve mobil uygulamadan nasıl kullanacağınıza dair açıklamalar da yapar.

Şubesiz Bankacılık ile Yapılabilen İşlemler Nelerdir?

Şubesiz bankacılıkla yapabileceğiniz işlemler çok fazladır. Bir banka şubesine giderek yapabildiğiniz hemen hemen tüm işlemleri şubesiz bankacılıkla yapabilirsiniz.

  • Birikim hesabınızdan vadesiz TL hesabınıza para aktarabilir ya da bunun tam tersini yapabilirsiniz.
  • Tüm fatura ödemelerinizi, kredi kartı borcu ödemelerinizi de şubesiz bankacılıkla yapabilirsiniz.
  • Başka hesaba EFT ve Havale işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
  • TL yükleme ve benzeri işlemlerinizi çok kolay adımlarla ve çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Kredi talebinde bulunabilirsiniz.
  • Hesabınızdan avans alabilirsiniz.

Bu işlemleri ve daha fazlasını evinizden ya da iş yerinizden ayrılmadan, bilgisayarınızdan ya da akıllı telefonunuzdan yapmanız mümkündür.

Şubesiz bankacılık doğru kullandığınız takdirde zaman tasarrufu sağlayan bir bankacılık sistemidir. Üstelik bankalar bu sayede şube açma ve personel alma masrafından da kurtulmaktadırlar.