Son yıllarda gelişen teknolojik imkanlar bankaların da alt yapılarını sürekli olarak geliştirmelerini sağlamaya devam ediyor. Sunulan teknoloji ile beraber sunulan hizmetlerden biride şubesiz bankacılık olarak öne çıkıyor. Peki, şubesiz bankacılık nedir, avantajları nelerdir?

Şubesiz Bankacılık Nedir?

Fiziki olarak şubesi bulunmayan, nakit para yatırma ve para çekme işlemlerinin dışında kalan tüm işlemleri internet üzerinden yapılmasını sağlayan bankacılık hizmetine şubesiz bankacılık adı verilmektedir.

Şubesiz Bankacılık Avantajları Nelerdir?

Şubesiz bankacılığın sunduğu en büyük avantaj hiç kuşkusuz tüm bankacılık işlemlerini masrafsız olarak sunmasıdır. Bu nedenle sıklıkla bankacılık işlemlerini yapan kişilerin şubesiz bankacılık hizmetlerinden yararlanmaları önerilmektedir. Zaten genelde bu hizmet masrafsız bankacılık olarak ta anılmaktadır.

Bunun yanı sıra internete ulaşabildiğiniz her yerden banka şubesine gitme zahmetine katlanmadan hesabınızdan işlem yapmanıza da olanak sağlanır. Yani akıllı cep telefonu kullanan herkes internete giriş yaparak adeta bulunduğu her yeri bir banka şubesi haline getirebilmektedir.

Şubesiz Bankalar 

Bu alanda en iyi hizmeti sunan ve en çok tercih edilen bankalardan biri olarak öne çıkan banka hiç kuşkusuz Finansbank enpara şubesiz bankacılık hizmetidir. Bankaya gitmeden enpara hesap açma işlemleri kişinin internet sitesi üzerinden “müşteri olmak istiyorum” linkini tıklayarak başvuru formu doldurması ile yapılmaktadır.

Finansbank enpara hizmetinin yanı sıra CEPTETEB, Yapı Kredi NUVO, ABank Dijital, Denizbank Dijital Deniz ve Kuveyt Türk Senin Bankan sistemleri de şubesiz bankacılık hizmeti veren bankalar arasında yer almaktadır.