Bankalarda işlem yaptırmak; hem zaman kaybı anlamında, hem de uğraştırıcı olması sebebi ile tercih edilmemektedir. Bu yöntem bankacılık işlemlerin yürürlüğü girmesinden itibaren aktif olan sistemlerden birisidir. Peki, buna çözüm bulmak için izlenecek yöntemler nelerdir? Şubelerde öncelikli sıra nasıl alınır? Bunun için gelişen teknoloji ve imkânlar kolaylıkla olanak sağlamaktadır.

Öncelikli Sıra Alma Yöntemler Nelerdir?

Şubelerde öncelikli sıra alabilmek için işlem yapmak istediğiniz bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir. Bankaya ait kredi kartı, bankamatik kartına sahipseniz işlem sırasında öncelik kazanabilirsiniz.

Öncelikli Sıra Nasıl Alınır?

İşlem yapmak istediğiniz banka şubesinde numaratörler mevcuttur. Numaralar alabilmek için öncelikle bu cihazı kullanmalısınız. Üzerinde seçenekler bulunur ve seçim yapmanızı ister. Bireysel ya da Müşteri Temsilcisi neredeyse hemen hemen hepsinde bulunan tercihlerdendir. Seçimizi yaptıktan sonra kimi numaratör yapmak istediğiniz ek işlemi sorar. Kredi ödeme, Para Çekme gibi, kimisi de direkt olarak numaranızı verir. Her şekilde normal sıra alabilirsiniz. Öncelikli sıra alabilmeniz için tüm seçimler öncesinde bankaya ait kredi ya bankamatik kartlarını okutarak, ya da kişisel kimlik numaranızı girerek öncelikli sıra alabilirsiniz. Bir farklı yöntem ise iş yerlerine ait vergi numaralarıdır. Vergi numarasını da girdiğiniz de öncelikli sıra alma hakkına sahip olabilirsiniz.

Gelişen teknolojinin bir farklı avantajı da mobil uygulamasıdır. Yeni eklenen aşamalardan birisi de mobilden sıra numarası almaktır. Evden, cepten sıra numaranızı alabilir, şube de sıra beklemeden numaranız ile işlem yapabilirsiniz. Müşterilerine daha fazla hizmet vermeyi amaçlayan birkaç bankada bu işlem yeni yeni uygulanmaya başlamıştır. Bankada tüm gün harcamamak, işlemlerinin hızlı yöntemle çözebilmek için en etkili yöntem şubelerde öncelikli sıra almaktır. Bu sayede sıranın size gelmesini saatlerce beklemenize gerek kalmayacaktır.