Sosyal Medyayı Doğru Kullanmanın Yolları

Günümüzde internet kullanımını sosyal medya kullanımındanbağımsız düşünmek olanaksız! Milyonlarca kişinin neredeyse her gün en az birdefa kullandığı bu platformlarda aslında bazı hususlara dikkat etmek degerekiyor. Sosyal medya hesaplarınızı nasıl daha verimli ve daha etkinkullanabileceğinize dair bazı ipuçlarını sizlere aktarmak isteriz. Siz de bubilgiler doğrultusunda sosyal medya kullanımınızı gözden geçirebilirsiniz.

Özel Paylaşımlara Dikkat!

Öncelikle özel paylaşım konusundan başlamak isteriz. Özel paylaşımlar yaparken kişisel hayatınızın mahremiyetini de göz önünde bulundurmanızda fayda var. İnsanların büyük bölümünün mahremiyetini ortadan kaldıran paylaşımlar yaptıktan bir süre sonra bu paylaşımlar nedeniyle pişmanlık yaşadıkları biliniyor. Dolayısıyla bir ay ya da bir yıl sonrasını da düşünerek paylaşımlarınızı mahremiyet noktasından gözden geçirmenizde fayda var.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da var olmayan bir hayata sahipmişsiniz gibi göstermenizdir. İleride bu konuya dair de çeşitli sıkıntılar yaşayabileceğiniz konusunda sizi şimdiden uyarmamız gerekiyor. Paylaşımlarınızın hayatınızdan bazı kesitler içermesini istiyor olabilirsiniz. Ancak bu konuda dürüst olmanız sosyal medya kullanımının doğru olmasının ön koşuludur. Olmayan bir hayatı sürüyormuşsunuz gibi bir izlenim yaratmaya çalışmayın. Bu durumun ileride psikolojik bazı sorunlara yola açabildiğine dair örnekleri daha önce pek çok kez gördük!

Kimleri Takip Ettiğinize Dikkat Edin!

En çok gözden kaçırılan hususlardan biri de takip edilen kişilerin gelişigüzel seçilmesidir. Aslında takip ettiğinizin bir suç örgütü olabileceği ya da paylaştığınız bir gönderinin suç unsuru sayılabileceğini göz ardı etmemelisiniz. Kimleri takip ettiğiniz ve kimlerin paylaşımını yeniden paylaştığınıza dikkat edin. Özellikle bir gönderiyi yeniden paylaşmanız nedeniyle çok ciddi sıkıntılar da yaşayabilirsiniz. Sosyal medyada yapılan paylaşımların güvenlik güçlerinin kontrol ettiğini unutmayın. Yaptığınız bir paylaşım nedeniyle suçlanabileceğinizi de…

Sosyal medya hesaplarında geçirdiğiniz zaman da büyük önem taşıyor. Günümüzde global bazda sosyal medya bağımlısı olan kişilerin sayısının yüz binleri bulduğunu göz önüne aldığınızda bu platformlarda geçirdiğiniz zamanın kontrollü olması gerektiği kanaatinde hemfikir olmalıyız. Gündelik hayatınızdaki sorumluluklarınızı aksatmayacak şekilde kullanmanız gerekiyor. Uzmanların önerisi sosyal medya kullanımı için zaman yaratmamak yönünde! Bunun yerine boş zamanlarınızı ayırmanız en akılcı tercih olacak.

Gördüğünüz Her Paylaşıma İnanmayın!

Maalesef günümüzde sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarnoktasında geldiğimiz nokta çok iç açıcı değil. Sahte paylaşımlar,dolandırıcıların yardım paylaşımları, var olmayan hayatların yaşanıyor gibigösterilmesi ve daha onlarca unsur bu platformda yapılan her paylaşımainanılmaması gerektiği sonucunu doğuruyor. “benim hayatım neden bu kadar iyideğil” şeklindeki sorgulamalara girmeden önce gördüğünüz hayatların ne kadargerçek olduğunu yeniden düşünmelisiniz. Son yıllarda insanlar arasında sahipolmadıkları hayatı sergileme furyasının başladığını unutmayın. Elbette dürüstpaylaşımlar da yapılıyor. Ancak tümü için aynı görüşü belirtmek yanıltıcıolacaktır. Bu nedenle hayatınızı sadece sosyal medyayı dikkate alarak farklıyaşamlarla kıyaslamayın!

Kaynak:https://crovu.co/instagram-takipci-satin-al/