Bankaların kredilendirme politikaları birbirinden farklı olup bu nedenle bazı bankalar kolay kredi verirken bazı bankalar ise daha zor kredi onayı vermektedir. Yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi başvurusunda bulunurken kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunmalarına gerek kalmazken düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin ise kredi onayı alabilmeleri için daha seçici davranmaları gerekir.

Kolay Kredi Veren Bankalar 2016

Bankadan kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin yapmaları ilk şey kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmaktır. Yeni açılan bankalar ya da yüksek kredi faiz oranları uygulayan bankalar daha kolay kredi onayı vermektedir.

N Kredi Başvurusu 

En kolay kredi veren bankalar arasında ilk sıralarda yer alan Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurularında müşterilerine büyük kolaylıklar sunuyor. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arayanlara son derece özel koşullar sunan banka internetten kredi başvurusu yapmanıza olanak sağlarken kredi başvuru sonucu da dakikalar içerisinde başvuru esnasında belirtilen telefon numarasına kısa mesaj olarak gönderilmektedir.