Bankaların her biri farklı kredi değerlendirme süreci uygulamakta olup bu nedenle bazı bankalar çok zor kredi onayı verirken bazı bankalar ise oldukça kolay kredi kullandırmaktadır. Buradaki önemli belirleyenlerden biri de bankaların yıllık belirledikleri kredi limitlerini karşılayıp karşılayamamasıdır.

Her banka yıl sonunda toplantı yaparak yeni yıl için kredi kullandırma hedefe belirlemekte ve şubeler arasında bu limitleri bölüştürerek iş planı oluşturmaktadır. Yılın ilk çeyreği itibari ile bu hedeflerini tutturamayan bankalar hedef kredi hacmine ulaşabilmek adına kredi kampanyaları düzenlemekte ve kolay kredi onayı verebilmektedir. Yani kredi notu ortalaması gibi farklı nedenlere bağlı olarak kredi başvurusu reddedilen bir kişi daha sonra başka bir bankadan kredi onayı alabilmektedir.

Burada önemli olan kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin bu kredi kampanyalarını takip etmeleri ve kendi kriterlerine uygun olan banka üzerinden kredi başvuru formu doldurmalarıdır. Kolay kredi kullanmak ve sorunsuz kredi çekmek isteyen kişiler buna ek olarak kredi notu ortalamalarını yüksek tutmaya çalışmalı ve uzun süre aynı iş yerinde kesintisiz olarak hizmet vermeye dikkat etmelidir.