Kredi kartı kullanan kişilerin işlemlerini taksitlendirme için kullanabilecekleri yöntemlerden biri de sonradan taksitlendirme başvurusunda bulunmaktır. Son yıllarda kredi kartı taksitlendirme işlemleri için yasal sınırlamalar getirilmesi ile beraber pek çok kişi başka yöntemler ararken özellikle de taksitle akıllı telefon almak isteyen kişiler için sonradan taksitlendirme son derece cazip bir yöntemdir.

Ancak sonradan taksitlendirme cep telefonu için kullanılmak isteniyorsa bunun bir garantisi olmadığı bilinmelidir. Çünkü elektronik mağazaları üzerinden yapılan başvurularda bazen alışveriş sonrası müşterinin cep telefonuna kredi kartının ait olduğu banka tarafından taksitlendirme mesajı gelirken bazen ise gelmeyebilmektedir. Cep telefonuna kredi kartı ile taksit yapılması yasak olduğu için cep telefonu mağazaları üzerinden yapılan alışverişlerde bu tip bir mesaj gönderilmezken elektronik mağazaları üzerinden yapılan başvurularda ise daha genel bir alışveriş söz konusu olduğu için taksitlendirme mesajı gelebilmektedir.

Sonradan taksitlendirme Yapı Kredi başta olmak üzere Card Finans sonradan taksitlendirme başvuruları da son derece yüksektir. Sonradan taksitlendirme başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin kredi kartı internet sitesi üzerinden taksitlendirme yapabileceğiniz gibi aynı zamanda alışverişinizin ardından gönderilen sonradan taksitlendirme mesajı için onay vermeniz de yeterli olacaktır.