Kredi kullanmak isteyen müşterilerine çeşitli kolaylıklar sunmaya devam eden bankalar tarafından sunulan kolaylıklardan biride cep telefonu ile kredi başvurusunda bulunma hizmetidir. Cep telefonundan tek bir kısa mesaj göndererek kredi başvurusunda bulunmanıza izin veren bankalar yine kredi başvuru sonucu için aynı cep telefonuna kısa mesaj göndererek bilgilendirmede bulunmaktadır.

Kredi Ön Onayı 

Kredi başvurusu onaylanan kişilere bankalar kredi ön onayı mesajı göndermekte olup bu kısa mesaj ve kredi başvuru evrakları ile şubeden kredi kullanımını gerçekleştirmeniz sağlanır. Yani bu onay bankanın size kullanmak istediğiniz kredi tutarını vereceğini gösteren bir kısa mesaj doğrulamasıdır.

SMS Kredi Başvurusu Denizbank 

Kısa mesajla kredi kullanmak isteyen müşterilerine en etkin biçimde hizmet veren bankalardan biri olan Denizbank SMS kredi hattı ile özellikle de yüksek kredi notu ortalaması olan müşterilerinin hemen aynı gün kredi kullandırım işlemlerini tamamlayarak ilgili tutarı hesaplarına aktarmaktadır.

Denizbank cebimde kredi kampanyası olarak ta bilinen kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin KREDİM yazıp bir boşluk bırakıp kimlik numaralarını da ekleyerek oluşturdukları kısa mesajı Denizbank SMS kredi numarası olan 3280 numarasına göndermeleri yeterli olacaktır.