İçindekiler

SMS ile kredi başvurusunun nasıl yapıldığını merak mı ediyorsunuz? SMS ile kredi başvurusu yapmak kolaydır. Bunun için ne yapmanız gerektiğini yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Teknoloji geliştikçe bankalar da teknolojiden sonuna kadar faydalanıyorlar. Bankalar teknolojik yenilikleri ve güncel gelişmeleri sürekli olarak takip edip yeni olan her şeyi internet bankacılığı şubesine ve akıllı telefon bankacılık uygulamalarına ekliyorlar. Bu da hem müşterilerin bankacılık işlemlerini kolayca yapmalarını sağlıyor hem de bankaların pek çok işlemi hızlıca ve kolayca gerçekleştirerek müşterilerine daha iyi hizmet vermelerine olanak tanıyor.

Kredi Başvurularında Kolaylık

Teknolojinin bu kadar gelişmediği dönemlerde insanlar bankaların önünde uzun kuyruklar oluştururlar ve işlemlerini yapmak için saatlerce beklerlerdi. Bir EFT, havale, fatura ödeme ve benzeri işlemleri yapmak için bankaya erken gitmek ve sıra almak zorunluydu. Kredi almak için yine sıra almak ve beklemek gerekirdi. Bu da bankada pek çok işlemin çok zor ve yavaş gerçekleştirilmesine neden olurdu.

Teknolojik olanakların artması sayesinde bugün müşteriler artık banka şubesine uğramaya bile gerek duymuyorlar. Artık müşteriler kredi almak için bile bu kadar uzun süre beklemek zorunda değiller. Bilgisayar, internet ve akıllı telefon olanaklarının ortaya çıkması insanların artık işlerini şubeyi ziyaret etmeden gerçekleştirmesini sağlıyor. Artık kredi kartı ekstrenizi ödemek için bile akıllı telefonunuzdan bankacılık uygulamasına girmeniz yeterli oluyor.

SMS ile Kredi Başvurusu

Bankalara kredi başvurusu yapmak için artık cep telefonundan SMS göndermeniz dahi yeterli oluyor. Cep telefonunuzdan, bankanın belirttiği SMS numarasına gerekli bilgileri yazarak göndermeniz sonucunda bankaya kredi talebinizi iletmeniz mümkün oluyor. Böylece son derece zahmetsiz şekilde kredi başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Bu başvuru yöntemi bankalar için de çok avantajlı nitelikler taşıyor. SMS ile kredi başvurusu yapmak kolay olduğu için bankalara daha çok müşteriden kredi başvurusu geliyor.

SMS ile kredi başvurusu yaptıktan sonra bankadan bir onay ya da ön onay mesajı almanız mümkün. Bankanın onay SMS’i göndermesi durumunda eğer başvuru yaptığınız kredi türü gelir belgesi kredi ise banka sizin onaylı kredinizi hesabınıza yatıracaktır. Ancak böyle bir kredi kullanımının gerçekleşmesi için elbette o bankanın müşterisi olmanız, bankada vadesiz hesabı açmanız şarttır. Ayrıca bankada bulunan tüm bilgilerinizin güncel olması ve kredi notunuzun da yüksek olması gerekir. Ancak bu durumda kredinizin onaylanma olasılığı yükselir.

Kredi Ön Onayı Nedir?

SMS ile kredi başvurusu yaptığınızda banka kredi başvurunuzu değerlendirir ve size bir ön onay SMS’i gönderebilir. Bu ön onay, sizin başvurduğunuz kredi türüne bankadan onay çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu gösterir. Banka sizin SMS ile gönderdiğiniz bilgileri teyit etmek için sizden bazı belgelerle birlikte banka şubesini ziyaret etmenizi ister. Bu durumda sizin, bankadan ön onay SMS’i aldıktan hemen sonra belgelerinizi hızlı bir şekilde toplayarak banka şubesine gitmeniz gerekir.