Smart Fonlar ve Çeşitleri

Birikmiş paranız varsa ve bunu değerlendirmek için bir yatırım aracı arıyorsanız tercihinizi smart fonlardan yana yapabilirsiniz. Smart fon çeşitleri arasından size uygun olanı seçerek avantaj sağlayabilirsiniz. 

Orta ve uzun vadede TL bazında yüksek kazanç elde etmek istiyorsanız yatırım tercihinizi smart fonlardan yana yapabilirsiniz. Smart fonlar, orta ve uzun vadede kazanç isteyen yatırımcıların seçtiği bir yatırım aracıdır. Bu yatırım aracının benimsediği strateji, çeşitlendirilmiş varlık yatırım stratejisidir. Böylece Türk hisse senedi ve tahvil piyasalarının yanı sıra Amerika ve Avrupa hisse senedi ve tahvil piyasalarına yatırım yapmak mümkün olmaktadır. Bu piyasalara ayrıca yabancı borsa yatırım fonlarını, altın varlıklarını ve kıymetli madenler varlıklarını ekleyebiliriz.

Eğer siz de birikiminizi smart fonlarla değerlendirmek isterseniz smart fonların çeşitleri arasından istediğinizi seçerek yatırım yapabilirsiniz. Bunun için size en uygun smart fonu seçmeniz gerekir. Zira smart fonlar sizin için hem yurt içi piyasalardaki hem de yurt dışı piyasalardaki fırsatları takip eder. Smart fonlar ve çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızı okuyun.

Smart Fon Çeşitleri

Smart fonlar, müşterilerin tercihlerine ve ihtiyaçlarına uygun şekilde çeşitlendirilmiştir. Çünkü her müşterinin smart fondan kazanç beklentisi farklıdır. Smart fonların çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Smart Temkinli Fon
  • Smart Dengeli Fon
  • Smart Büyüme Fonu

Smart Temkinli Fon: Eğer yatırımınız konusunda temkinli davranmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir yatırım fonudur. Bu fonu seçerken amacınız orta ve uzun vadede birikiminizin üstünde kazanç elde etmek olmalıdır.

Smart Dengeli Fon: Eğer yatırımınız konusunda ölçülü dalgalanmaları hoşgörüyle karşılamak istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir yatırım fonudur. Bu fonu seçerken amacınız yine orta ve uzun vadede kazanç elde etmek olsa da bu kazanç istikrarlı ve cazip bir kazanç olmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   2018 Yılında Kadınlara Erken Emeklilik Fırsatı

Smart Büyüme Fonu: Eğer piyasalardaki yüksek dalgalanmaları hoşgörüyle karşılamak istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir yatırım fonudur. Bu fonu seçerken amacınız yine orta ve uzun vadede kazanç elde etmek olsa da bu kazanç istikrarlı ve cazip bir kazanç olmalıdır.

Smart fonlara yatırım yapmak için Garanti Bankası şubelerine başvurabilirsiniz. Garanti Bankası smart fonlara yatırım yapmak isteyen müşterilerine bu konuda detaylı bilgi vermekte ve müşterilerin kendilerine uygun fonu seçmelerine yardımcı olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.