Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Borsa Ne İşe Yarar?

Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen sıkı denetimlere rağmen ne yazık ki sigortasız işçi çalıştırma ülkemizin aşılamayan sorunları arasında bulunmaktadır. Sigortasız çalışmak zorunda kalan kişilerin yaşadıkları en büyük sorunlardan biride gelir belgesi gösteremedikleri için bankalardan kredi onayı alma sorunudur. Ancak son dönemde sigortasız kişiye kredi veren bankalar sayı olarak artmaya devam etmektedir.

Sigortasız Çalışana Hangi Banka Kredi Verir?

Ülkemizde ihtiyaç kredisi veren tüm bankalar sigortasız çalışan kişinin maaş yazısı getirmesi durumunda kredi kullanmasına izin vermektedir. Çünkü tüm bankalar için maaş yazısı da bir gelir belgesi olarak kabul edilir ve resmiyeti bulunur. Bu nedenle sigortasız çalışan kişinin bankadan kredi kullanması mümkündür ve tüm bankalar aynı zamanda maaş yazısı ile kredi veren bankalar arasında yer alır.

İş Yerinden Bankaya Maaş Yazısı 

Bu noktada kredi kullanmak isteyen sigortasız çalışanların yaşadıkları en büyük sorunlardan biride işverenlerin maaş yazısı vermeyi kabul etmemesidir. Çünkü Maliye Bakanlığı bankalar ile son derece sıkı çalışmakta ve işverenleri verdikleri bu yazılar sayesinde yakalayarak vergi usulsüzlük cezası kesmektedir. Bu tip cezalar ile karşı karşıya kalmak istemeyen işverenlerde çalışanlarının bankaya maaş yazısı vermek istemeleri durumunda maaş yazısı örneği yazmayı reddetmektedir.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi 

Pek çok kişi gelir belgesi olmadan ipotekli kredi kullanabileceğini düşünür. Oysaki çalışmadan hiçbir kredi paketinden yararlanılması mümkün değildir. Burada önemli olan kişinin kişinin kullanmak istediği kredi türü değil kullandığı kredinin ödemesinde kullanabileceği bir gelir sunmasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Vakıfbank Kışa Özel Sarı Panjur Konut Kredisi Kampanyası

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.