Günümüzde sigortasız işçi çalıştırmak yasalar gereği suç olarak bilinmektedir. Fakat öğrenciler ve ev hanımlarının sigortasız olması normal bir durumdur. Fakat herhangi bir işyerine bağlı çalışıyorsa, işyeri sigorta yapmak zorundadır. Sigortanız yoksa fakat ihtiyacınız doğrultusun da kredi çekmek istiyorsanız bu imkânsız değildir. Düzenli geliri olan, bankalara kendini ispatlayabilen tüketiciler bankalar için elbette bir adım öndedir.

Fakat sigortası olmayıp, banka hesabında yüklü nakdi bulunan ya da banka geçmişi yüksek olan kişiler de kredi kullanabilmektedirler. Bankalar düşük faiz oranları ve esnek ödeme şartlarıyla tüketicilerin kredi ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Sigortasız İşçi Nasıl Kredi Alabilir?
Sigortası olmayan kişi, bankaya kredi almak için başvurduğunda banka ilk olarak kişinin kendisiyle ilişkisi bulunup bulunmadığına bakmaktadır. Kişinin bankada bir hesabı var ve ödemeleri düzenli ise kredi kullanma şansı da artacaktır. Ayrıca banka da yüklü parası ve değerli eşyası varsa da bu, kişinin avantajına olacaktır. Geçmişte kanun ve idari takipte olmuş ya da bankanın kara listesine girmiş kişilerin bu krediyi alması da imkânsızdır. Ayrıca kişi adına mal, tapu, araba, işyeri var ise kredi başvurunuz bankalar tarafından kolayca kabul edilecektir.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Finansbank
Gerekli koşulların tamamlanması halinde, sigortasız kişilere destek vermektedir. Faiz oranları oldukça düşük olan bankaya mesaj, internet ve telefon bankacılığı ile başvuru yapabilirsiniz.

ING Bank
Banka sigortası olmayan kişilere nakit desteği sağlarken, kredi notuna da önem vermektedir.

Halkbank
Devlet destekli bankalardan olan Halk Bank, şartlarını esnek tutarak kişilerin mağdur olmasına engel olmaktadır.

Yapı Kredi
Sigortası olmayanlara, 10.000 TL ye varan kredi imkânları sunmaktadır.

Denizbank
Finansal destek veren bir diğer banka da Deniz Banktır.Sigorta şartı olmadan, uygun koşulları sağladığınız takdir de yukarı da belirttiğimiz bankalardan başvuru yaparak kredinizi alabilirsiniz