Sigortam Yok Kredi Çıkar Mı?

Borsa Ne İşe Yarar?

Sigortası olmayan ve fakat kredi almaya ihtiyacı olan çok kişi vardır. Sigortanız yoksa ve kredi çıkıp çıkmayacağını öğrenmek istiyorsanız yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz. 

Sigortanız yolsa ve kredi almak istiyorsanız bankaların sigortasız kişilere kredi verip vermediği konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Sigortasız olan kişiler bir sosyal güvencesi olmayan kişilerdir. Bu kişiler sosyal güvenceleri olmadığı için bankalara kendileri ve gelecekleri konusunda pek güvence vermezler. Yani güven veren müşteri değildirler.

Kredi Almak İçin Sigortalı Olmak Şart Mıdır?

Kredi almak için sigorta almanın zorunlu olup olmadığını bilmeniz şarttır. Özellikle de sigortanız yoksa sigortalı olmanızın kredi almak için neden gerekli olduğunu mutlaka bilmelisiniz. Bankadan kredi talep edeceğiniz zaman sigortanızın olması bankanın size güvenmesini sağlar. Banka sizin geleceğinizi güvence altına aldığınızdan emin olur.

Kredi almak için sigortalı olmak şarttır. Eğer sigortalı bir işte çalışıyorsanız ve kredi notunuz iyiyse bankadan kredi almanız zor olmayacaktır. Bankadan kredi almanız için banka sizin maaşınıza ve güvencenize güvenmelidir. Yani riskli bir müşteri olmadığınız konusunda bankayı ikna etmeniz size onaylı kredinin kapılarını açacaktır.

Sosyal Güvencem Yok Kredi Çıkar Mı?

Sigortalı olmak için sosyal güvencenizin olması şarttır. Sosyal güvenceniz düzenli olarak çalıştığınız iş yeri tarafından, işveren tarafından yapılabilir. Ancak düzenli bir işiniz yoksa ve serbest meslek sahibi iseniz bu durumda sigortanızı sizin yatırmanız gerekir. Bunun için isteğe bağlı sigortanızın olması da banka tarafından kabul edilecektir. Bağ-Kur’lu olmanız da aynı şekilde geçerlidir.

Sosyal güvenceniz yoksa ve çalışmıyorsanız ya da evden çalışıyorsanız yani serbest zamanlı çalışansanız bu durumda Bireysel Emeklilik Sisteminden yararlanabilir ve bu kapsamda bir sigorta poliçesine sahip olabilirsiniz. Bankalar bu sosyal güvenceyi kabul edecektir. Bu sayede bankadan kredi çekmeniz mümkün olacaktır.

Sosyal güvenceniz yoksa bankalar size kredi vermeyebilirler. Ancak düzenli bir maaşınız varsa ve kredi puanınız çok yüksekse bankalar size kredi verebilirler. Bankaların aradığı koşul kredi puanınızın yüksek olması, maaşınızın düzenli olması ve mümkünse bir sosyal güvencenizin olmasıdır. Sosyal güvenceniz yoksa da isteğe bağlı bir bireysel emeklilik sistemine dahil olmalısınız.

Serbest Çalışanım Sigortam Yok

Son zamanlarda serbest çalışan sayısının çok artması sonucunda sigortasız çalışanların sayısı da artış göstermiştir. Bu çalışanlar serbest çalışmaktadırlar ve bunların sigortaları yoktur. Çünkü bilgisayar başında çalışan yazılımcıların, editörlerin, yazarların sigortaları ödenmemektedir. Ev hanımlarının da aynı şekilde sigortaları yoktur. Bu kişilerin zaman zaman krediye ihtiyaçları olmaktadır.

Eğer serbest çalışansanız ya da ev hanımıysanız ve sigortanız yoksa ancak kredi çekmeye ihtiyacınız varsa bir teminat göstererek kredi almanız mümkün olabilir. Ayrıca bir kefil göstererek de talep ettiğiniz krediye onay alabilirsiniz. Elbette kredinizi alabilmeniz için kredi notunuz yüksek olmalıdır. Sigortanız olmasa da kredi puanınız yüksekse, teminat ya da kefil göstererek kredi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.