Sıfır Olan Kredi Notu 3 Ayda Nasıl Yükseltilir?

Borsa Ne İşe Yarar?

Bankalardan daha önce hiç kredi çekmeyen ya da kredi kartı kullanamayan kişilerin ne yazık ki kredi notu ortalamaları sıfırdır. Kredi notu sıfır olan kişilerin de kredi kullanmaları ya da kredi kartı onayı alabilmeleri mümkün değildir. Yani ortada bir kısır döngü bulunur. Bu kısır döngüyü kırmak için ise bazı basit girişimlerde bulunmanız kolaydır. Kredi notunu yükseltmek için uygulayacağınız birkaç basit yöntem sayesinde 3 ay içerisinde kredi onayı alabilecek seviyeye yükselirsiniz.

Kredi notunu yükseltmek için ilk yapmanız gereken hemen bankada hesap açtırmak için başvuruda bulunmaktır. Bankadan açmış olduğunuz hesabınıza elinizde bulunan tüm nakit paranızı yatırın ve aynı zamanda bankamatik kartı almak için de başvuruda bulunun. Alışverişlerinizde nakit para kullanmak yerine bu bankamatik kartını kullanın. Yine hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verin ve tüm düzenli ödemelerinizi bu hesap üzerinden yapın.

Hesabınızdan düzenli olarak para çekin. Çektiğiniz paranın her zaman biraz üstünü ya da altını birkaç gün sonra tekrar hesabınıza yatırın. Yani 200 lira çekerseniz 150 lira  yada 250 lira yatırın. Asla aynı parayı tekrar yatırmayın. Burada amaç hesabın sürekli olarak işlemesi ve bankanın sizi iyi bir müşteri olarak görmesini sağlamak. Yaklaşık 2 ay sonra kredili mevduat hesabı başvurusunda bulunun. Her ay düzenli olarak bu hesaptan para çekin ve bir hafta sonra bu parayı tam olarak yatırın. Bunları uygulamanız durumunda 3 ay içinde bankadan kredi kartı almak ya da düşük tutarlı bir kredi çekmek için kredi notunuz yeterli seviyeye yükselecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notum Yüksem Ama Neden Kredi Alamıyorum

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.