Araç kredisi kullanmak isteyen kişilere bankalar sıfır araç kredisi ve ikinci el araç kredisi olmak üzere 2 farklı kredi seçeneği sunulmaktadır. Bankalar genelde ikinci el araç kredileri için biraz daha yüksek faiz oranları uygularken sıfır araç kredisi faiz oranları daha düşük tutulurken çok daha kolay kredi kullanımına izin verilmektedir.

Sıfır Araç Kredisi 

Adından da anlaşılacağı üzere sıfır araç satın almak isteyen kişiler için özel olarak kullandırılan kredi türlerine sıfır taşıt kredisi adı verilmektedir. Genelde işlemler aracın satın almak istenilen galeriler tarafından yönetilmektedir.

Sıfır Araç Kredisi Hesaplama 

Sıfır taşıt kredisi kampanyaları düzenleyen pek çok farklı banka bulunmakta olup bu nedenle en uygun taşıt kredisi paketini bulabilmek adına hem taşıt kredisi kampanyaları takip edilmeli hem de gerekli hesaplamalar yapılarak taksitler karşılaştırılmalıdır. Sıfır araç kredisi hesaplama işlemleri bankaların internet siteleri üzerinden yapılabilmekte olup aynı zamanda kredi karşılaştırma siteleri üzerinden de hesaplama yapılabilmektedir. Bu siteler üzerinden karşılaştırma yapılması durumunda tek bir sayfa üzerinden farklı bankaların teklifleri incelenmekte ve bu sayede daha kolay karar verilebilmektedir.