Bankalar her müşterisinin kredi ve kredi kartı ödemelerinden oluşan belirli bir kredi sicili listesi tutar. Bu sicil aynı zamanda kredi notu ortalaması için de önemli bir belirleyendir. Kişinin kredi notu düşükse bu kredi sicilinin de kötü olduğu anlamına gelir. Peki, kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ya da sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileridir?

Öncelikle sorunlu kredi çıkarılır ya da sicili bozuk olanlara kredi çıkarılır ilanları her zaman temkinli yaklaşmanız gereken ilanlardır. Çünkü bu ilanların büyük bir bölümü ne yazık ki tefeciler ya da dolandırıcılar tarafından verilmektedir. Öncelikle tefeciden para almak yapabileceğiniz en büyük hatadır. Çünkü bu kişiler bire 100 faiz isterken aynı zamanda borcunuzu ödeyememeniz durumunda karşılaşacağınız yaptırımlar da çok daha serttir.

Zaten tefeciden para alanlar tarafından yapılan yorumlar incelendiğinde hemen hemen tümünün yaşadığı mutsuzluğu göz önüne serdiği görülürken aynı zamanda bir süre sonra tefeciden kurtulmak için çareler arandığı görülmektedir. Yani sicili bozuk olana kredi ya da takibe düşene kredi şeklinde verilen ilanları tercih etmek yerine bankalardan kredi kullanmanın yolları aranmalıdır.