Sunulan pek çok avantaj nedeni ile her geçen gün kullanıcı sayısının arttığı kredi kartı pazarı için bankalar artık çok daha kolay bir şekilde kredi kartı onayı vermeyi tercih etmektedir. Ancak yine de her bankanın kredi kartı değerlendirme sürecinin farklı olduğu unutulmamalı ve kolay kredi kartı onayı veren bankalar üzerinden seçimde bulunmaları önerilmektedir.

Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı 

Bankaların kredi değerlendirme sürecinde dikkate aldıkları en önemli verilerden biride kişinin kredi notu ortalamasıdır. Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin yanı sıra bozuk sicile sahip olan kişilerin de kredi onayı almaları son derece zordur. Bu nedenle kişinin mutlaka kolay kredi kartı veren bankalar üzerinden kredi kartı başvuru formu doldurması önemlidir.

Kolay Kredi Kartı Almak 

Bankalar zaten yüksek kredi notu ortalaması olan kişilere kredi kartı verebilmek için adeta birbirleri ile yarışmakta olup kişinin kolay kredi kartı onayı alabilmek için tek yapması gereken kredi notunu mümkün olduğunda yüksek seviyede tutmaktır. Kredi kartı limiti ise kişinin kredi skoru seviyesinin yanı sıra aylık belgelenebilir geliri ile de orantılıdır.

Kredi Sicil Affı 

Bankaların kişilerin kredili ürünleri kullanımlarını ve ödeme düzenlerini kaydettikleri kredi sicili Merkez Bankası tarafından kaydedilmekte olup bu verilerin silinmesi söz konusu değildir. Kredi sicil affı çıkarıldığında bankalar bu listeleri kendi veri tabanlarında saklamaya devam ettikleri için kredi sicili affı çıkarılsa da etkilenme olmaz.