Sicil Affı

Borsa Ne İşe Yarar?

Son dönemde bankalardan kredi kullanmak ya da kredi kartı onayı almak isteyen kişilerin sıklıkla duydukları kredi notu ortalaması ve kredi sicili kavramları her geçen gün önemini arttırmaktadır.

Özellikle de kredi sicili artık daha fazla alanda referans olarak alındığı için kredi sicilinin temiz tutulması için mümkün olduğunca dikkatli olunmalıdır.

Sicil Affı Ne Demek?

Sicil affı çıkarılan yasa ile beraber kredi sicili bozulanlar için bu kötü sicilin temizlenmesi anlamına gelmektedir.

Kredi sicilinin bozulması yüzünden pek çok kişi kredi onayı almakta zorlanırken bu uygulamanın amacı aslında bireysel banka müşterilerinden daha ziyade ticari bankacılık hizmetinden yararlanan kişilerin sicillerini düzelterek ticaret hayatının hareketlenmesini sağlamaktır.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi 

Kredi sicilinin bozulması en çokta kredi başvurusunda bulunan kişilerin zorlanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle bozuk kredi sicili olan kişilerin kredi başvurusunda bulunurken daha dikkatli olmaları gerekir.

Bu kişilerin kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmaları daha kolay kredi onayı almaları anlamına gelirken buna ek olarak kişinin ipotekli ihtiyaç kredisi ya da altın teminatlı kredi paketi gibi bankaya kullanacakları krediye karşılık teminat gösterebilecekleri kredilere başvuruda bulunmaları daha kolay kredi onayı alınması anlamına gelmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.