Girişimcilik fikirleri arasında öne çıkan sera kurma fikrini hayata geçirmek isteyen kişilere pek çok banka kredi desteği veriyor. Bunun yanı sıra aynı zamanda devlet teşviki olarak kullandırılan hibe kredi destekleri de bulunuyor. Faizsiz sera kredisi almak isteyen kişilerin ise bu kapsamda çok daha iyi bir proje oluşturarak daha iyi hazırlanmaları gerekiyor. Sera kurmak için kredi kullanmak isteyen kişilere bankalarda avantajlı kredi paketleri sunuyor.

Ziraat Bankası Sera Kredisi 

Adını aldığı tarım sektörünü ve çiftçileri desteklemek amacı ile sürekli olarak avantajlı kredi desteğinde bulunan Ziraat Bankası sera kredisi için de uygun koşullar sağlamaya devam etmektedir. Kredi kullanmak isteyen kişilerin aranılan Ziraat Bankası sera kredisi şartları için aranılan koşullar ise kişinin kullanmak istediği seranın boyutu ve tutarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bankanın internet sitesi üzerinden Ziraat sera kredisi için gerekli bilgilere ulaşabileceğiniz gibi aynı zamanda Ziraat Bankası şubeleri üzerinden de bilgi edinmenize izin verilmektedir.

Sera Kredisi Faiz Oranları 

Sera kredisi kullanmak isteyen kişilere bankalar farklı faiz oranları ile kredi kullandırmakta olup aynı zamanda devlet tarafından faizsiz sera kredisi paketleri de bulunmaktadır. Yine sera kredisi hesaplama işleminde banka tarafından talep edilen kredi ücretleri de hesaplamaya dahil edilerek kredi karşılaştırma yapılarak en uygun sera kredisi seçeneği belirlenerek buna göre kredi başvurusunda bulunulmalıdır.

Denizbank Sera Kredisi 

Sera kredisi veren bankalar arasında yer alan Denizbank 60 ay vadeli kredi kullanımına izin verirken yine sera kurarken yapacağınız toplam masrafın yüzde 70’i oranında kredi kullanımına izin vermektedir. Denizbank sera kredileri paketinde yeni sera kurmak maliyeti için kredi kullandırmanın yanı sıra aynı zamanda hali hazırda çalışmaya devam eden sera tadilatı kredisi de kullandırmaktadır.