Düşük kredi notu olduğu nedeni ile kredi kullanamayan kişilerin tercih ettikleri yöntemlerin başında senetle para verenler üzerinden kredi kullanmak yer almaktadır. Özellikle de sosyal medya üzerinden verilen senetle para verilir ilanları her geçen gün artmaya devam ederken bu hizmetlerden yararlanmak isteyen kişilerin ise son derece dikkatli olması gerekiyor.

Kredi Kullanmak İstiyorum 

Acil paraya ihtiyacım var diyen kişileri hedef alan dolandırıcılardan korunmak için yapılması gereken ilk şey kesinlikle önden para ödenmemesidir. Yani kredinizi kullanmadan asla para ödemeyin.

Sizden dosya masrafı ya da kredi kullandırım ücreti gibi farklı isimler altında ne ismi ile olursa olsun asla para ödemesi yapmayın. Kişisel bilgilerinizi paylaşırken son derece dikkatli olun. Kredi kartı bilgisi ya da annenizin kızlık soyadı gibi özel olan bilgilerinizi asla paylaşmayın.

Senetle Para Veren Kuyumcular Ankara 

Senetle para verenler son yıllarda sayı olarak artarken özelikle de kuyumcular bu konuda öne çıkmaktadır. Ankara kuyumcular çarşısı içerisinde yer alan pek çok kuyumcu senetle para vermekle beraber tefeciden para almak yerine kuyumcudan para almak her zaman daha mantıklı olarak kabul edilmektedir.