Acil para lazım diyen kişilerin ilk tercihleri ihtiyaç kredisi kullanmak olurken çeşitli nedenlerle bankalar kredi vermiyor diyen kişilerin tek çareleri ise senetle para almaya çalışmak oluyor. Senetle para veren tefeciler 2016 yılında yine kredi kullanamayan kişilerin tercih ettikleri yöntemler arasında olmakla beraber ne yazık ki önerilen bir yöntem değildir.

Bunun en önemli nedeni bu işlemin kesinlikle yasa dışı olmasıdır. Yani tefecilik kanunen yasak bir durumdur ve yasa dışı yollardan para bulmaya çalışmanız pek çok sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Bunların arasında ilk sırada imzaladığınız senet üzerinde rakam ve vade tarihlerinin değiştirilmesi yer alır. Tefecilerden senetle para almak sonucunda tefecinin imzaladığınız senet üzerinde değişiklik yapma ihtimali her zaman geçerlidir.

Yine isterse tefeci senedi vadesinden önce tahsil etmeye de çalışabilir. Yine parayı ödeyememe gibi durumlarda tefecilerin size ve ailenize zarar verme riski de büyüktür. Bu gibi pek çok durum nedeni ile kesinlikle tefeciden para almak tercih edilmemeli, başka para bulma yöntemleri denenmelidir. İhtiyaç kredisi onayı alamıyorsanız kredi kartından para çekmek ya da ek işten para kazanmak için farklı işleri denemek gibi diğer yöntemleri tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır.