Acil para ihtiyacı duymasına rağmen çeşitli sebeplere bağlı olarak bankadan kredi kullanma imkanı olmayan kişilere sunulan alternatif borçlanma yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biride senetle borç para veren yerler üzerinden borçlanmaktır.

Kuyumcudan Senetle Para 

Bankalardan kredi kullanmak için şansı olmayan kişilerin tek çareleri ne yazık ki senetle para veren yerler üzerinden borçlanmaktır. Bunun için ise tercih edilebilecek en güvenilir kişiler kuyumculardır. Senetle para veren kuyumcular bulunmakta olup bu kuyumcular üzerinden belirlenen faiz oranları ile borçlanmaya giderek borç para almak mümkündür.

Senetle Para Veren Tefeciler 

Senetle borç veren firmalar olarak ta anılan tefeciler aslında en son çare olarak dahi başvuruda bulunmamanız gereken kişiler olarak kabul edilmektedir. Çünkü hem bu kişiler ödemenizin mümkün olmayacağı kadar yüksek faizlerle borçlanmanızı sağlamakta hem de mafya benzeri yapılandırmaya sahip oldukları için borcumu ödeyemiyorum demeniz durumunda son derece kötü sonuçlarla karşı karşıya kalmanıza neden olmaktadır. Bu nedenle acil para ihtiyacı duysanız bile tefeciden para almak asla kullanmayacağınız bir yöntem olmalıdır.