Düşük kredi notu ortalaması ya da yetersiz aylık gelir belgesi gibi farklı pek çok nedene bağlı olarak bankalardan kredi kullanamayan kişilerin tek çareleri senetle para veren kişilerden para almaktır. Peki senetle para veren kişilerden nasıl para alınır?

Senetle Para Verenler 

Özellikle de sosyal medya hesapları üzerinden sık sık verilen “senetle para verilir 2016” ilanları sayı olarak artmaya devam ederken uzmanlar ise para almak isteyen kişileri uyararak dikkatli olmalarını istemektedir. Çünkü çaresiz kalan kişilerin dolandırılması çok daha mümkündür. Özellikle de kredi kullandıracağını ya da senetle para vereceğini söyleyen kişilerin önden çeşitli nedenlerle para istemesi durumunda dolandırıcılarla karşı karşıya olunduğu asla unutulmamalıdır.

Senetle Para Veren Kişilerin Aradıkları Şartlar Nelerdir?

  • Senetle para almak istiyorum diyen kişilerin sahip olmaları gereken en önemli nitelik kesinlikle çalışıyor olmalarıdır. Ancak bankalardan farklı olarak senetle para verenler gelir belgesi ya da maaş bordrosu talep etmez. Çalışılıyor olması yeterlidir.
  • En az 1 yıldır ikamet adresinin değiştirilmemiş olması,
  • Sabit telefon numarasına sahip olmak (bir başkasının adına da kayıtlı olması kabul edilebilmektedir.)

Bu nitelikleri taşıyan kişilerin senetle para almaları mümkündür. Senetle para verenler için aranılan tüm şartlar bunlar olup senetle 50 bin lira kredi kullanımına izin verilmekte olup 50 bin lira üzerinde kredi başvuruları için ise ipotek istenmektedir.