Senetle Araba Nasıl Alınır?

Senetle Araba Nasıl Alınır

Günümüzde araba almak isteyen kişilerin ilk tercihi araç kredisi kullanarak araba almak olurken çeşitli nedenlerle araç kredisi kullanamayan kişilerin ise kullanabilecekleri yöntem senetle araba alma yöntemidir. Peki, senetle araba nasıl alınır?

Senetle Araba Satışı Yapan Galeriler

Senetle araba almak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken senetle araba satışı yapan galeriler üzerinden araç almayı tercih etmektir. Senetle araba satanlar Ankara başta olmak üzere pek çok şehrimizde bulunmaktadır.

Galeriden vadeli araba alırken dikkat edilmesi gereken önemli konular bulunmaktadır. Öncelikle tercih ettiğiniz galerinin kalitesi ve önceden satış yaptığı kişilerin memnuniyeti mutlaka araştırılmalıdır. Yine asla boş senete imza atılmaması ve senetin üzerinin doldurulması çok önemlidir. Asla ne olursa olsun boş senete imza atılmamalıdır. Çünkü bu durumda senetin üzerine yazılan tutar altında imzanız olduğu için borç tutarı olarak bu rakam kabule edilir.

Vadeli Araç Almak İstiyorum 

Aslında bankalarca aranılan kredi notu ortalaması ve aylık belgelenebilir gelir kriterlerini taşıyan kişilerin senetle araba almak yerine peşinatsız araç kredisi kampanyaları üzerinden araç kredisi kullanmaları çok daha doğru bulunmaktadır.

Peşinatı olan kişiler için ise araba markaları tarafından düzenlenen kampanyaların takip edilmesi çok önemlidir. Çünkü araba markalarının finans sistemleri faizsiz araç kredisi kullandırırken yine uzun vadeli araç kredisi kullanmak isteyen kişilere de düşük kredi faiz oranları ile araba sahibi olmanın kapılarını açmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Ödemesi 1 Gün / 1 Hafta/ 1 Ay Gecikirse Ne Olur?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.