Günümüzde birçok kişi araba almak istiyor fakat araba almak için taşıt kredisi çekmesi gerekiyor. İşte burada tamda senetle araba alma devreye giriyor öyle ki senetle araba alma ise artık oldukça zor bir hale geldi baktığımız zaman senetle araba almak için, galeriden belirlenen faiz oranlarına göre araba almanız gerekiyor.

Peşinatsız senetle araba almak için güvenilir bir galeri bulmak gerekiyor bu bakımından sicili bozuk bir kişiye kredi veren bankalar olmadığı için günümüzde galeriler senetle araba verebiliyor. Ama bilinen şudur ki senetle alacağınız arabanın ücreti çok yüksek olmamalıdır. Nedeni ise galericiler için senetle araba almanız çok karlı zaten yüklü bir miktar faiz ekleniyor böylece siz  belli bir peşinatın yanı sıra araba değerini üstünde para ödüyorsunuz.

Peşinatsız Senetle Araba Nasıl Alınır ?

Galericiler sizin istediğiniz vade tutarı eşiğinde gidip kredi çekiyorlar ve bu kredi faizine aldıkları rakamın çok üzerinde size kredi veriyorlar. Galerici burada neden böyle bir şey yapsın diyorsunuz ama galerici için işin özü şudur galerici satarken aracı noterden aracı rehin koyar ve siz borcunuzu ödemeden araç satışınızı gerçekleştiremezsiniz.

Galerici ile anlaştığınız gün senetlerin ödenmesi gerekir aksi takdirde galerici sizden çok ciddi miktarda paralara alabiliyor.  Şöyle bir risk vardır galerici 1 sene ödeseniz bile 2 ay ödeyemeseniz 12 aylık dönemdeki para boşa gider buda şu demek olur o para havaya gider. Bankalar galericilere göre çok daha mantıklıdır eğer siciliniz bozuksa kredi notunuzu yükseltme yoluna gidiniz.