Şekerbank’tan Esnafa KGF Teminatlı Kredi

Borsa Ne İşe Yarar?

Şekerbank esnafın ve işletmelerin yanında olmaya devam ediyor. Esnaflara ve işletmelere Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı kredi Şekerbank’ta. KGF teminatlı kredi hakkında ayrıntılı bilgi yazımızda.

Esnaflar ve işletmeler çoğu zaman işletmelerini büyütmek ya da işlerini yürütebilmek için desteğe ihtiyaç duymaktalar. Bu destek de Türkiye’de faaliyette bulunan bankalardan gelmekte. Yıllardır çiftçinin ve esnafın yanında olan Şekerbank bugün de esnafların ve işletmelerin yanında olmaya devam ediyor. Şekerbank, esnafa ve işletmelere KGF teminatlı krediler sunuyor.

KGF Teminatlı Krediler Şekerbank’ta

Şekerbank, esnaflara ve işletmelere KGF yani Kredi Garanti Fonu ile teminat desteği sağlıyor. KGF, teminatı olmadığı için kredi alamayan KOBİ’lere kefil olan bir kurumdur. Yani bankadan teminatınızın yetersiz olması nedeniyle normal yollarla kredi alamadığınız takdirde KGF size kefil olur. KGF sadece KOBİ’lere yani Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere kefil olur. Bu nedenle KGF teminatlı kredi alabilmek için KOBİ olmanız gerektiğini bilmelisiniz.

KGF Esnafların ve işletmelerin bankalardan kredi alabilmesini sağlar. Diyelim ki Şekerbank’tan kredi almak istiyorsunuz. Ancak teminatınız olmadığı için size kredi çıkmıyor. Ancak siz KOBİ’siniz ve krediye ihtiyacınız var. Bu durumda Şekerbank’ın KGF teminatlı kredi ürününe başvuru yaparsınız. KGF teminatlı kredinin çıkma ihtimali yüksektir. Çünkü KGF’nin amacı KOBİ’lere destek olmaktır.

Şekerbank KGF Teminatlı Kredi Nasıl Alınır?

Şekerbank’ın KOBİ’lere yani esnaflara ve işletmelere sunduğu bu çok avantajlı krediye başvuru yapmak için Şekerbank Üretene Destek Hattını arayabilirsiniz. Şekerbank Üretene Destek Hattı, Şekerbank Telefon Bankacılığı ürünüdür. Bu hattı aramak için 444 00 29 numaralarını tuşlamalısınız. Bu yolla başvuru yapabilmenizin yanı sıra Şekerbank şubesini ziyaret ederek müşteri temsilcisi ile görüşmeniz ve başvuru yapmanız da mümkündür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

KGF teminatlı kredi başvurusu yaptığınız zaman KGF size kefalet kaynağı alternatifleri sunacaktır. Siz bunların arasından size en uygun olan kefalet kaynağı alternatiflerini seçebilirsiniz. Şekerbank’ın KOBİ’lere sunduğu bu krediler sayesinde siz de KOBİ olarak işletmenizi büyütebilir, işlerinizi yürütebilir ya da işletmenizin ihtiyaç duyduğu başka herhangi bir gereksinimi karşılayabilirsiniz.

Kredi Garanti Fonu başvuru yapan gerçek ve / veya tüzel kişi işletmelere Şekerbank’ın kullandırdığı ya da kullandıracağı kredilere kefalet sağlar. Ancak bunu kredi değerliliği tespiti sonrasında yapar. Yani öncelikle bir değerlendirmeden ve incelemeden geçmeniz şarttır. Bu kredilerin verildiği kişiler çeşitli nitelikler taşıyabilir. Kredi verilen kişiler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • İktisadi ve ticari faaliyette bulunan KOBİ’ler
  • İktisadi ve ticari faaliyette bulunan KOBİ’lerin vasfında sayılan esnaf, sanatkarlar, serbest meslek mensupları
  • Kooperatifler (arsa ve konut yapı kooperatifleri hariç)
  • Çiftçiler
  • KGF’nin Ana Sözleşmesi’nde belirlenen / belirlenecek nitelikleri taşıyan gerçek ve / veya tüzel kişi işletmeler

KGF teminatlı kredi alabilmek için ve kefaletten yararlanabilmek için başvuru sırasında 400 TL başvuru ücreti ve 250 TL kefalet tahsis ücreti ödemeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.