Şekerbank KOBİ’lere Ramazan Bayramı vesilesiyle Ramazan Kredisi veriyor. İşinize Ramazan Bereketi adını alan bu kredi ile KOBİ’ler nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler. 

Şekerbank geleneksel İşinize Ramazan Bereketi kampanyası esnafın ve KOBİ’lerin yani küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin Ramazan ayında ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlıyor. Bu kampanya 15 Mayıs 2018 tarihinden 30 Haziran 2018 tarihine kadar geçerli olacak. Şekerbank Ramazan Kredisinin avantajı krediyi şimdi alarak ödemelerinizi yaz sonuna erteleyebilmeniz.

KOBİ’lere Ramazan Kredisi

Şekerbank çiftçilere, esnafa ve KOBİ’lere her zaman destek oluyor. Esnafa ve küçük işletmelere özel olarak sunulan Ramazan Kredisi ilse Ramazan’ın bereketi esnafın iş yerlerine geliyor. KOBİ’ler her zaman desteklenmesi gereken işletmeler olarak öne çıkıyor. Bunun nedeni KOBİ’lerin ülke ekonomisinin temel dinamiğini oluşturması.

Ramazan ayında esnafın ve KOBİ’lerin ihtiyaçları artabilmekte. Esnafın nakit paraya olan ihtiyacı artabilmekte. Ancak sadece bu da değil, esnaf avantajlı ihtiyaç kredisi kullanarak beklettiği bir masrafı karşılamak için özel günleri ve bayramları bekleyebilmekte. Bankalar bunu bildikleri için bayramlarda ve özel günlerde düşük faizli ve avantajlı ihtiyaç kredileri oluşturmakta.

Ramazan Kredisi Kampanyası

Şekerbank tarafından verilen Ramazan Kredisi esnaflara, işletme sahiplerine ve KOBİ’lere özel olarak sunulan bir ihtiyaç kredisidir. Bu krediyi üç ay ertelemeli olarak almanız ve 36 aya varan vadelerle kullanmanız mümkündür. Ancak vadelere göre faiz oranları biraz değişebilmektedir.

  • 6 aydan başlayıp 12 aya varan vadelerle kullandığınız krediye yüzde 1,50
  • 13 aydan başlayıp 24 aya varan vadelerle kullandığınız krediye yüzde 1,52
  • 25 aydan başlayıp 36 aya varan vadelerle kullandığınız krediye ise yüzde 1,55 oranında faiz uygulanmaktadır.

Şekerbank Ramazan Kredisini şimdi kullanıp kredi taksitlerini ödemeye üç ay sonra başlayabilirsiniz. Ancak bu ödemeyi mutlaka üç ay ertelemenize yönelik bir koşul yoktur. Ödemenizi isterseniz bir ay, isterseniz iki ay ve isterseniz üç ay ertelemeniz mümkündür.

Şekerbank Üç Ay Ertelemeli Ramazan Kredisi

Esnafsanız, işletmeniz varsa ve KOBİ iseniz Şekerbank’tan üç ay ertelemeli Ramazan Kredisi alabilirsiniz. Bunun için size en yakın Şekerbank şubesine başvurmanız yeterlidir. Bu kredi masrafsız bir kredidir. Krediyi kullandığınızda sizden dosya masrafı yani kredi tahsis ücreti tahsil edilmez.

Şekerbank’ın İşinize Ramazan Bereketi kampanyası kapsamında esnafa ve KOBİ’lere sunduğu diğer bir avantaj da esnafın ve KOBİ’lerin Üreten Kart ile yapacağı gıda harcamalarına indirim yapılmasıdır. Eğer 1000 TL ve üzeri gıda alışverişi yaparsanız Şekerbank ekstrenize 50 TL indirim yansıtacaktır. Bu kampanya 30 Haziran 2017’ye kadar devam edecektir.

Üreten Kart Şekerbank müşterisi olan işletme sahiplerine sunulan avantajlı bir kredi kartıdır. Şekerbank Üreten Kart kampanyasından yararlanmak isterseniz GIDA şeklinde bir SMS yazmanız ve bu SMS’i 7353’e göndermeniz yeterlidir.