Şekerbank müşterisi iseniz ve kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız bu işlemi yapmanız oldukça kolaydır. Şekerbank kredi notu sorgulama işleminizi birkaç adımda gerçekleştirmeniz mümkündür. Şekerbank kredi notunuzu öğrenmek için neler yapmanız gerektiğini yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Şekerbank kredi notunuzu öğrenmek oldukça kolaydır. Bildiğiniz gibi kredi notu son derece önemli bir nottur. Hem bankalar hem de şirketleri için büyük önem arz eden bu not sizin hakkınızda bankalara ve şirketlere önemli bilgiler verir. Bu yüzden sizin de kredi notunuzu en az bankalar ve şirketler kadar önemsemeniz, kredi notunuzu sorgulayarak öğrenmeniz ve her ay kredi notununuzu takip etmeniz gerekir. Şekerbank kredi notunuzu öğrenmek için yapmanız gereken işlemler kolaydır. Bunun için Şekerbank internet bankacılığını kullanmanız gerekmektedir. Şekerbank internet bankacılığı sayesinde kredi notunuzu öğrenebileceğiniz gibi Şekerbank tarafından sunulan Findeks üyelik paketlerine de üye olabilirsiniz. Şekerbank kredi notunuzu öğrenmek için internet bankacılığına girin ve krediler bölümünden kredi notunuzu sorgulayın. Ancak bu sorgulama işleminin ücretli olabileceğini ve bankanın bu işlem için sizden ücret kesebileceğini de göz önünde bulundurun.

Türkiye’deki tüm vatandaşların bir kredi notu vardır. Ancak %11’lik bir kesimin kredi notu henüz oluşmamıştır. Bunun sebebi bu yüzdelik oran içine giren kişilerin henüz bankalardan kredili bir ürün kullanmamış olmalarıdır. Yani bu kişiler henüz bankalardan kredi almamışlar, kredi kartı alıp kullanmamışlar ve ayrıca hesaplarında her hangi bir otomatik ödeme talimatı da vermemişlerdir. Bunların yanı sıra herhangi bir kredili mevduat hesabı da açmamışlardır. Eğer kredi notunuzun olmadığını görürseniz işte bu yüzden şaşırmamalısınız. Kredi notunuz herhangi bir kredi kartı almanız ya da hesaplarınızdan birkaç tane otomatik ödeme talimatı vermeniz suretiyle oluşacaktır. Türkiye’de bulunan vatandaşların kredi notları Kredi Kayıt Bürosu (KKB)’nda saklanmaktadır. Kredi Kayıt Bürosu bu notlar bankalarla ve şirketlerle paylaşmaktadır. Ayrıca kredi notlarını vatandaşlarla Findeks platformu üzerinden paylaşmaktadır. Siz de kredi notunuzu öğrenmek için Findeks platformunda sorgulama yapabilirsiniz. Ancak aynı işlemi Şekerbank internet bankacılığını kullanarak da yapmanız mümkündür. Üstelik Findeks platformunda yaptığınız her kredi notu sorgulama işlemi için de 4,72 TL ücret alınmaktadır. Findeks platformunda notlu risk raporunuzu alabileceğiniz ve kredi notunuzu ay ay öğrenebileceğiniz Findeks üyelik paketleri bulunmaktadır. Findeks üyelik paketlerine Findeks aracılığıyla üye olabileceğiniz gibi Şekerbank şubelerini ziyaret ederek ya da Şekerbank Çağrı Merkezi’ni arayarak bu paketlerden biri için üyeliğinizi başlatabilirsiniz. Seçebileceğiniz Findeks üyelik paketleri arasında Findeks Klasik Paket, Findeks Gold Paket ve Findeks Premium Paket vardır. Findeks Gold paketinde ayrıca Gold Takipçi ve GOld Danışmanlık seçenekleri de vardır. Findeks Klasik Üyelik Paketinin yıllık tutarı BSMV dahil 68,44 TL, Findeks Gold Takipçi ve Gold Danışmanlık Paketlerinin tutarı BSMV dahil yıllık 107,38 TL ve Findeks Premium paketinin yıllık tutarı BSMV dahil 168,74 TL’dir.