Şeker Kart, Şekerbank tarafından çıkarılan ve kart ücreti olmayan bir kredi kartıdır. Şeker Kart özelliklerini ve bu kredi kartı başvurusunun nasıl yapılacağını öğrenmek için yazımızı okuyun.

Yıllık kullanım ücreti olmayan bir kredi kartı olan Şeker Kart ile taksitli alışveriş yapmak, nakit avans çekmek, taksitli nakit avans çekmek mümkündür. Ayrıca bu kartla dünyanın her yerinde MasterCard / Visa sembolü olan iş yerlerinde alışveriş yapabilirsiniz.

Aidatsız Kredi Kartı Şeker Kart

Şeker Kartın size sunduğu avantaj diğer kredi kartlarından alınan ve genellikle 80 TL – 100 TL arasında değişen yıllık kullanım ücretinin bu kartın kullanıcılarından alınmamasıdır. Şeker Kart ile fatura ödemeleriniz için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Böylece faturaların son ödeme günlerini takip etmekten ve tümünü tek tek ödeme zahmetinden kurtulursunuz.

Şeker kart ile sadece fatura ödemeleriniz için değil diğer düzenli ödemeleriniz için de talimat verebilirsiniz. Bu talimatlar günlük, aylık ya da haftalık olabilmektedir. Şeker kart ile alışverişlerinizi taksitlendirmeniz de mümkündür. Bu taksitlendirmeleri, peşin ödeme yapma zorunluluğunuzun olduğu ödemeler için de Şeker Kart ile yapabilirsiniz.

Harcamalarınızı 12 Takside Bölün

100 TL ve üzerinde olan harcamalarınızı yüzde 1,84 komisyon artı BSMV ve KKDF ile ve en az iki, en fazla 12 takside bölebilirsiniz. Bunu yapmak için hesap kesim tarihinizden önce müşteri temsilcisini aramanız yeterli olmaktadır. Taksit sayısı ister 2, ister 3, ister 4 ister 12 olsun uygulanan komisyon aynıdır.

Şeker Kart ile kiranızı, taksitlerinizi ve aidatınızı ödeyebilirsiniz. Ayrıca hesaplara havale ya da EFT yapmanız gerekiyorsa düzenli para aktarma talimatı verebilirsiniz. Ancak düzenli ödeme talimatlarına işlem başına yüzde yüzde 1,84 komisyon artı BSMV ve KKDF alındığını belirtelim.

Şeker Karttan Nakit Avans Çekebilirsiniz

Şeker Karttan taksitli nakit avans çekmeniz mümkündür. Nakit paraya sıkıştığınız zaman bu karttan taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Bunun için iki seçeneğiniz vardır. Bunlardan ilki kart limitiniz kadar nakit avans çekmektir. İkincisi ise iki aydan oniki aya kadar taksitlendirme yaparak ve uygun faiz oranlarından yararlanarak 4000 TL’den 30 bin TL’ye kadar taksitli nakit avans çekmektir.

İnternet bankacılığını, banka şubelerini ve çağrı merkezini arayarak 30 bin TL’ye kadar ya da ATM’lerden 4000 TL’ye kadar taksitli nakit avans çekebilirsiniz.

Şeker Kart başvurusu sadece Şekerbank şubelerinden yapılmaktadır. Bu başvuru için nüfus cüzdanı fotokopinizi yanınızda bulundurmanız yeterlidir.