Şeker Finans konut almak isteyen kişilere 360 ay yani 30 yıl vade ile konut kredisi veriyor. Siz de uzun vadeli konut kredisi alarak konut sahibi olmak istiyorsanız Şeker Finans’ın yaptığı kampanyadan yararlanabilirsiniz. 

Konut sahibi olmak günümüzde gittikçe daha da zor hâle gelmektedir. Özellikle konut fiyatlarının günden güne artmaya başladığı bu zamanda insanlar ellerindeki birikimi bir eve yatırmayı ve fiyatlar daha da uçmadan bir konut sahibi olmayı düşünmektedirler. Şeker Finans işte bu durumda konut sahibi olmak isteyenlere 30 yıl vadeyle konut kredisi vermektedir. Her ne kadar Emlak Konut GYO düşük faizli konut kredisi kampanyası yapsa da bu konutların her ilde ve ilçede olmaması insanları farklı kampanyalar aramaya yöneltmektedir. Üstelik Emlak Konut GYO söz konusu kampanyayı sadece belirli projeler için gerçekleştirmektedir. Bu nedenle siz de Şeker Finans konut kredisinden yararlanarak uygun fiyata sahip bir konutu satın alabilirsiniz.

Şeker Finans, kredi geri ödeme vadelerini uzatarak geliri yüksek olmayan vatandaşların da konut sahibi olmalarını sağlamaktadır. Şeker Finans ile çekebileceğiniz en düşük kredi tutarı 10 bin TL iken, en yüksek kredi tutarı 900 bin TL şeklinde belirlenmiştir. Kredi tutarlarına uygulanan faiz oranları ise yüzde 1,19 ile yüzde 1,23 arasında değişmektedir. Üstelik Şeker Finans konut kredisi aldığınızda sizden sadece kredi tahsis ücreti yani dosya masrafı almaktadır. Bunu da tıpkı diğer bankaların yaptığı gibi, çektiğiniz kredinin binde beşi şeklinde hesaplamaktadır. Bu masrafın dışında sizden çektiğiniz krediye karşılık bir ipotek tahsis ücreti, ekspertiz ücreti ve benzeri ücretler tahsil edilmemektedir. Ayrıca aldığınız kredi için Şeker Finans size hayat sigortası yapma şartı koşmamaktadır. Siz istediğiniz takdirde hayat sigortası yapabilirsiniz. Konut kredisi aldığınızda yaptırdığınız hayat sigortası genellikle bankalar için değil varisler için yapılmaktadır. Yani hayat sigortası yaptırmazsanız sizin vefatınız söz konusu olduğunda varisleriniz taksitleri ödemeye karar verebilir ya da bankanın kalan borca karşılık olarak konutu almasını tercih edebilir. Ancak hayat sigortası yaptırırsanız kalan borcunuz bankaya sigorta şirketi tarafından ödeniz ve konut da varislerinize kalır. Bu tamamen sizin seçiminizdir.

Şeker Finans konut kredisi almak için bir Şeker Finans şubesini gerekli belgelerinizle ziyaret etmeniz yeterlidir. Üstelik isterseniz Şeker Finans internet sitesinden konut kredisi ön başvurusu da yapabilirsiniz. Şeker Finans konut kredisinin avantajlı olup olmadığına karar vermenize yardımcı olması için örnekler verelim. Diyelim ki siz 100 bin TL konut kredisini yüzde 1,23 faiz oranı ve 30 yıl vade ile aldınız. Bu durumda yapacağınız toplam geri ödeme 448 bin 200 TL olacaktır. Yani siz toplamda 348 bin 200 TL faiz ödeyeceksiniz. Bu krediniz için sizden sadece 1,210 TL kredi tahsis ücreti alınacaktır. Aylık taksitleriniz ise 1,245 TL olacaktır. Eğer 150 bin TL krediyi aynı vade ve yüzde 1,19 faiz oranı ile alırsanız ödeyeceğiniz kredi tahsis ücreti 1,460 TL olacak aylık taksitleriniz 1,810 TL’ye çıkacaktır. Ayrıca toplam geri ödemeniz 653 bin 10 TL ve toplam faiz ödemesi 501 bin 600 TL olacaktır.