Sanal Kart Nedir?

Borsa Ne İşe Yarar?

İnternet üzerinden hizmet veren e-ticaret siteleri tarafından çok daha uygun fiyatlar sunulması ve alışveriş yapılmasının çok daha kolaylaştırılması nedeni ile artık günümüzde pek çok kişi internetten alışveriş yapmayı tercih etmektedir. Online alışveriş siteleri müşterilerine 3 farklı ödeme seçeneği sunmaktadır. Bunlardan ilki kapıda ödeme, ikincisi banka havalesi ile ödeme ve üçüncüsü de kredi kartı ile ödeme seçeneğidir.

İnternetten Kredi Kartı İle Alışveriş

İnternetten alışveriş yapmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri en kolay ödeme yöntemlerinden biri de kredi kartıyla ödeme yapmaktır. Ancak internette kredi kartı kullanımı konusunda son derece dikkatli olunmalıdır. Kredi kartının kopyalanması ya da kredi kartı dolandırıcılığı gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalmak istemeyen kişilerin özellikle de yüksek limitli kredi kartı sahibi olmaları durumunda bankalar tarafından sunulan sanal kart ürünlerini tercih etmeleri gerekmektedir.

Sanal Kart Nedir?

Bankaların internetten alışveriş yapmak isteyen müşterileri için özel olarak hazırlamış oldukları bir hizmet olan sanal kart adından da anlaşılacağı üzere gerçekte fiziki olarak bulunmayan, kişinin talebi üzerine sanal olarak oluşturulan ve içerisinde yine sanal kart başvurusu formunu dolduran kişinin belirleyeceği tutarda para olan özel kartlardır.

Sanal Kart Oluşturma 

Sanal kartı kişi kendisi oluşturmakta olup bunun için sanal kart veren bankalar arasında yer alan bir bankanın internet şubesi müşterisi olmanız yeterlidir. İnternet şubesi üzerinden kredi kartınızı kendiniz oluşturursunuz. Bu kartta sizin belirlediğiniz tutarda para olur ve tek kullanımlık kredi kartı numarası ile kredi kartı güvenlik kodu gibi bilgiler yer alır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.