Çağımız internet çağı olduğu için e – ticaret firmaları çok yaygın hale gelmiş ve insanlar internetten alış veriş yapmaya başlamışlardır. İnternetten yapılan alış verişlerde kullanılan banka kartları, kredi kartları kullanılmaktadır.

İnternet çağının bu kadar gelişmiş olmasını fırsat bilen dolandırıcılar internet üzerinden kredi kartı bilgilerinizi ve banka hesap bilgilerinizi ele geçirerek sizleri dolandırmakta, hesabınızdaki tüm parayı kendi hesaplarına aktararak sizi mağdur etmektedir. Bu durum güvenli  e – ticaretin önüne geçtiğinden ve insanları internetten alış veriş yaparken tereddüt etmesinden dolayı bankaları farklı yöntemler geliştirmeye itmiştir. Bu yöntemlerden en güvenli  olanı sanal kartkullanımıdır.

Sanal Kart Nedir ?

Sanal kart ; internetten alış veriş yapmak isteyenlere özel bir kart hesabı oluşturarak bu hesaba sadece alış veriş miktarı kadar para transferi yapılmaması ve bu kart ile internet üzerinden güvenli  alış veriş yapılmasına olanak sağlıyor. Sanal kart ile alış veriş yaptığınızda dolandırıcılar tarafından hesabını ele geçirilse bile sadece sanal kart hesabında bulunan miktar risk altındadır.

Diğer hesaplarınız tamamen koruma altında olacağı için dolandırıcılar hesap bilgilerinize ve hesabınızda bulunan paraya ulaşamazlar. Bu sayede güvenli olarak internetten alış veriş yaparak hem kendinizi korumuş olursunuz hem de internet üzerinden gönül rahatlığı ile alış veriş yapmaya devam edersiniz.

Sanal Kart Neden Daha Güvenli

1 ) Sanal kartınızın hesabına sadece yapacağınız alış veriş miktarı kadar para transferi yapacağınız için dolandırıcıların sanal kart hesap bilgilerini ele geçirmeleri durumunda sadece sanal kart hesabında bulunan paranız çalınabilir. Diğer hesaplarınız güvence altındadır.

2 )  Kredi kartı ile alış veriş yaptığınızda kredi kartı limit aşımı riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sanal kart ile yapacağınız işlemlerde böyle bir risk söz konusu değildir.

3 )  Sanal kartınız ile alış veriş yaptıktan sonra sanal kart hesabında kalan paranızı isterseniz kendiniz hesabınıza aktarabilirken isterseniz otomatik olarak gün sonunda hesabınıza aktarılır.

4 ) Sanal kartınızı kredi kartı gibi kullanmak isterseniz kredi kartınızın hesap kesim tarihi ve ekstre günü aynı olacağı için ödeme konusunda sorun yaşamazsınız.

5 ) Sanal kart kullanımı  için yıllık kart ücreti gibi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz.