Yatırım yapmak istiyorum tüm kişilerin ortak amacı en yüksek getiriyi sağlayacak olan yatırım aracını belirleyebilmektir Peki,repo mu, faiz mi, yatırım fonu mu yüksek getiri sağlar?

Repo Yapmak 

Risksiz yatırım araçları arasında yer alan repo bu nedenle riski sevmeyen yatırımcıların gözdesi konumunda bulunmaktadır. Özellikle de risk almayı sevmeyen küçük yatırımıya hitap eden repo yapmak günümüzde internet üzerinden açılan hesaplarda ve oluşturulan taleplerde daha yüksek repo faiz oranları ile ödüllendirilmektedir.

Paramı Faize Yatırsam 

Parasından sıfır risk ile yüksek getiri elde etmek isteyen kişilere hitap eden vadeli mevduat hesapları faiz geliri elde edilmesini sağlamaktadır. Her bankanın vadeli mevduat hesabı faiz oranları farklılıklar gösterdiği için doğru karar verilmesi ve en yüksek mevduat faizi veren bankalar arasından seçimde bulunulması çok önemlidir. Bunun için vadeli hesap faiz hesaplama işlemini gerçekleştirmek ya da banka faiz oranları için karşılaştırma işleminin yapılması yeterli olacaktır.

Paramı Faize Yatırsam 

Paramı Faize Yatırsam 

Bankadan Yatırım Fonu Almak

Bankaların sunduu farklı pek çok yatırım fonu seçeneği bulunmakta olup Likit fonlar olarak bilinen ve risk barındırmayan fonlarda getiri son derece düşüktür. Borsa fonu ya da altın fonu gibi fonlarda ise zararetme riski bulunmakla beraber elde edilen gelir de buna paralel olarak yükselmektedir.