QNB Finansbank kredi başvurusu yaptığınızda kredi başvurunuzun durumunu öğrenmek ve başvurunuzu takip etmek istersiniz. QNB Finansbank kredi başvuru sonucunuzu nasıl takip edeceğinizi öğrenmek için yazımızı okuyun.

QNB Finansbank’a her gün kredi başvurusu yapan çok sayıda insan vardır. Müşteriler kredi başvurusu yaptıklarında bu başvurularını takip etmek istemektedirler. Bu yüzden kredi başvurusunun nasıl takip edildiği ve başvuru sonucunun nasıl öğrenildiği konusunda soru sormaktadırlar. Bu yazımızda QNB Finansbank kredi başvurusunun nasıl yapıldığını ve başvuru sonucunun nasıl öğrenildiğini yazdık.

QNB Finansbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank teknolojinin sağladığı tüm avantajları bankacılık işlemleriyle çok iyi bir şekilde birleştiren bankalardan biridir. QNB Finansbank müşterilerinin her kanaldan kredi başvurularını iletmelerini sağlamaktadır. Teknoloji geliştikçe ve insanlara yeni olanaklar sağladıkça bankalar da bu yeniliklerden hemen yararlanmaya ve bu teknolojileri hemen kullanmaya çalışmaktadırlar. Müşteriler de bu yeniliklere hemen ayak uydurmaktadır.

QNB Finansbank kredi başvurunuzu hemen hemen her kanal aracılığıyla yapmanız mümkündür. Kredi başvurunuzu bankaya bir SMS yazarak belirtilen numaraya göndereceğiniz gibi, çağrı merkezini arayıp müşteri temsilcisi ile görüşerek de iletebilirsiniz. Kredi talebinizi ayrıca QNB Finansbank internet bankacılığını kullanarak ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden bildirebilirsiniz. QNB Finansbank’a her kanaldan kredi talebinizi göndermeniz mümkündür.

QNB Finansbank Kredi Nasıl Alınır?

QNB Finansbank’tan kredi almak için belirli koşulları sağlamanız şarttır. Her ne kadar kredi başvurusu yapmak ve kredi talebinizi bankaya iletmek kolay olsa da bu talebinize onay almanız kolay değildir. Çünkü kredi almak için sağlamanız gereken koşullar teknolojinin gelişmesiyle değişiklik göstermemektedir. Sağlamanız gereken koşullar standart ve aynıdır. Kredi notunuz yüksek olmalı, geliriniz başvurduğunuz krediye uygun olmalıdır.

QNB Finansbank kredi başvurusu yaptığınızda başvuru işlemlerinizin adım adım ilerlemesi için QNB Finansbank müşterisi olmanız ve bankada bir hesabınızın olması şarttır. Ayrıca bankadaki bilgileriniz de tam ve güncel olmalıdır. Eğer bilgileriniz güncel değilse ya da eksikse müşteri temsilcisi sizinle iletişime geçecek ve banka şubesini ziyaret edip bilgilerinizi güncellemenizi isteyecektir.

QNB Finansbank Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

QNB Finansbank kredi başvurunuzu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdikten sonra başvurduğunuz kredi türüne göre kredinizin onaylanma süresi ve hesabınıza aktarılma süresi değişecektir. Eğer gelir belgesiz kredi başvurusu yaparsanız ve tüm koşulları sorunsuz bir şekilde sağlarsanız banka sizin kredinizi kısa sürede onayalayabilir ve hesabınıza aktarabilir. Siz de krediyi kullanmaya başlarsınız.

Başvurduğunuz kredi konut kredisi, taşıt kredisi, düğün ya da evlilik kredisi ise müşteri temsilcisi sizinle iletişime geçer ya da banka size bir SMS gönderir. SMS’te ön onay aldığınız ve şubeyi ziyaret etmeniz istenebilir. Bu durumda belgelerinizle birlikte şubeye gitmeniz gerekir. Krediniz onaylanmazsa SMS ile bilgilendirilirsiniz. Başvurunuzu takip etmek için size bir kredi başvuru takip numarası verilir. Çağrı merkezini arayarak bu numara ile sorgulama yapabilir, internet şubesine girebilir, mobil bankacılık uygulamasını kullanabilirsiniz.