İçindekiler

QNB Finansbank, altınlarınızı vadeli hesapta ya da altın biriktirme hesabında değerlendirmenizi sağlıyor. Elinizdeki altınları QNB Finansbank’a getirerek altınlarınızı biriktirebilirsiniz. 

QNB Finansbank Altın Toplama Günleri, her türlü altın eşyanızı bankada değerlendirmenizi sağlamaktadır. QNB Finansbank’a altınlarınızı götürerek altınlarınızı vadeli hesapta ya da altın biriktirme hesabınızda biriktirmeniz mümkündür. QNB Finansbank’ta değerlendirebileceğiniz altınlar her türlü ayarda küpe, yüzük, bilezik gibi ziynet eşyaları, gram altın, çeyrek altın, tam altın ve cumhuriyet altını olabilir. Üstelik bankada kiralık kasalarda muhafaza ettiğiniz altınları dahi yatırıma dönüştürmeniz mümkündür.

Altınlar Nasıl Değerlendirilir?

QNB Finansbank Altın Toplama Günleri kapsamında getirdiğiniz altınları uzman bir ekip aracılığıyla değerlendirmektedir. Bu uzman ekip İstanbul Altın Rafinerisinin uzman ekibidir. ve sakladığınız altınların 24 ayar altın karşılığını size gram cinsinden söyler. Altınlarınızın 24 ayar gram karşılığı istediğiniz hesaba yatırılır.

Altınlarınızı biriktirmek istediğinizde QNB Finansbank karşınıza üç farklı hesap seçeneği sunar. İsterseniz altınlarınızın karşılığı Vadesiz Altın Hesabınıza yatırılır. Burada birikim açısından pek bir avantaj sağlamazsınız. İkinci seçenek ise altınların karşılığının Altın Biriktiren Hesaba aktarılmasıdır. Bu hesap, altın biriktirmeye devam etmenizi sağlar. Üçüncü seçenek ise altınlarınızın karşılığının Vadeli Altın Hesaba aktarılmasıdır.

Vadeli Altın Hesap

Vadeli Altın Hesap QNB Finansbank’ta açabileceğiniz avantajlı yatırım hesaplarından biridir. QNB Finansbank’a Altın Toplama Günleri kapsamında getirdiğiniz altınlarınızın karşılığı isterseniz Vadeli Altın Hesabına aktarılır. Bu sayede altının değeri arttıkça sizin hesabınızdaki birikiminiz de artar. Buna ek olarak faiz getirisinden de yararlanmanız mümkündür.

Vadeli Altın Hesap, altın birikimi yapmanın en kolay ve avantajlı yollarından biridir. Bu sayede altınlarınızı kasada ya da evinizde bir yerde saklamak yerine hesabınızda saklarsınız. Üstelik değer artışı söz konusu olduğunda bunu altın hesabınızda hemen görürsünüz. Buna ek olarak faiz getirisi elde edersiniz. Yani altınlarınız yattığı yerde değer kaybedeceğine bu hesapta her gün değerlenir. Üstelik altınınız çalınacak ya da kaybolacak diye korkmazsınız.

Vadesiz Altın Hesabı

Eğer QNB Finansbank’a Altın Toplama Günleri kapsamında götürdüğünüz altınların karşılığını Vadesiz Altın Hesabına yatırmak isterseniz pek getiri elde etmeseniz bile altınlarınızı hesabınızda güvenle saklamayı seçmiş olursunuz. Bu hesaptan banka hesap işletim ücreti almaz. Ayrıca hesabınızda bulunan altın karşılığı nakit parayı hesabınızdan istediğiniz zaman çekebilirsiniz.

Vadesiz Altın Hesabında bulunan nakit paranız altın şeklinde görünür. Yani 24 ayar gram altın şeklinde bulunur. Bu hesabınıza erişim sağlamak için hesabınızı banka kartınıza ya da kredi kartınıza tanımlatmanız gerekir. İsterseniz hesabınızı hem banka kartınıza hem de kredi kartınıza tanımlatabilirsiniz. Bu hesabınızdan başka altın hesabınız varsa vadesiz altın hesabınızdan diğer altın hesaplarınıza altın havale işlemi yapabilirsiniz.

Vadesiz Altın Hesabın en önemli özelliği, buraya yatırdığınız altınlarınızı Vadeli Altın Hesaba ya da Altın Biriken Hesaba aktarabilmenizdir. Yani QNB Finansbank altınlarınızı bankada istediğiniz zaman istediğiniz hesapta ve istediğiniz şekilde değerlendirmenizi sağlamaktadır.