PTT sadece posta ve telgraf işlerinizi yürüttüğünüz bir kurum iken şimdilerde ise kredi veren kuruluşlar arasında yer almaktadır. Daha çok emekli maaşlarını alanların kullandığı PTT kredi olanakları çalışanlara da kredi imkânı sunmaktadır. Kredi başvurusu yapmak için tek yapmanız gereken size en yakın PTT şubesini ziyaret ederek kredi talep ettiğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

Size verecekleri kredi başvuru formunu doldurarak PTT’nin anlaşma sağladığı bankalardan kredi isteminde bulunabilirsiniz. Elektronik posta ile bilgileriniz ilgili bankaya yollanarak kısa zamanda sonuç alabilirsiniz. Onay gelmesi halinde kredi sözleşmesini imzalayarak paranızı PTT şubesinden alabilirsiniz.

PTT ile Anlaşmalı Bankalar Hangileridir?
İng Bank, Denizbank, Odeabank, Türkiye Ekonomi Bankası ve Vakıf Bank PTT ile anlaşmalı kredi sağlayan bankalar arasında yer almaktadır.

PTT Kredilerinde Gerekli Evraklar Nelerdir?
Nüfus cüzdanı, emekli iseniz maaş kartınızın fotokopisi, muhtardan onaylı ikametgah adresi ve son üç ayı içeren herhangi bir faturanız, çalışan iseniz gelir belgesi, maaş bordrosu ya da şirketten alınacak olan imza sirküsü istenen evraklar arasında yer alır.

Anlaşmalı Bankaların Faiz ve Kredi Limitleri Ne Kadar?
İng Bank, PTT şubesi aracılığı ile emekli maaşını buradan alan emeklilere daha fazla kredi limiti belirleyerek elli bin lira kredi kullandırmakta iken emekli maaşını başka yerden çekenler içinse limit yirmi bin olarak belirlenmiştir. On beş bine kadar 1,44 faiz oranı kullanılırken on beş binden fazla olan kredilerde 1,39 faiz oranı kullanılmaktadır.

Ödeme şekli ise en fazla 36 aya kadar vade verilmektedir. Denizbank aracılığıyla otuz altı bini kısa zamanda alabilirsiniz. Faiz oranı 1,3 olarak belirlenmiştir ve seksen yaş üstü kişilerin başvuruları ret edilmektedir. Vakıfbank da yirmi bine kadar kredi kullandırmaktadır ve 1,39 faiz oranı ile birlikte otuz altı ay vadeli kredi vermektedir