Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilere hizmet sunmaya başlayan PTT yaygın olan şube ağı sayesinde çok daha fazla kişiye ulaşmaya devam ediyor. Son yıllarda büyük atak yaparak kendi sistemlerini de son teknoloji ile donatan PTT şubeleri hem fatura ödemeleri hem de daha düşük masraflar tahsil edildiği için para gönderme işlemlerinde de daha fazla tercih edilmektedir.

Üstelik PTT şubeleri üzerinden kredi başvurusu için getirmeniz gereken tek şey kimliğinizdir. Yani bankaların üzerinden yapılan kredi başvurusu işlemlerinde talep edilen gelir belgesi ya da adres belgesi gibi ilave belgeler PTT kredi başvurusu için talep edilmemektedir. Ancak PTT şubeleri üzerinden konut kredisi başvurusu ya da araç kredisi başvurusu yapılamamakta olup sadece PTT ihtiyaç kredisi kullanımına izin vermektedir.

Çalışanlara kredi verilmesinin yanı sıra PTT emekli kredisi de kullandırmakta olup buradaki tek önemli kriter kişinin sahip olduğu kredi notu ortalamasıdır. Kredi notu yüksek olan kişilerin kredi onayı almaları da çok daha kolaydır. PTT şubelerinden yapacağınız krediniz hemen dakikalar içinde sonuçlandırılır ve kredi kullandırımı gerçekleştirilerek ödeme de bulunulur.