Son aylarda şube sayısını her geçen gün arttıran ve bu sayede erişilebilirlik oranını büyük bir başarı ile arttıran PTT aynı zamanda kredi kullanımı konusunda da hizmet vermektedir. Bankaların PTT kredileri seçeneklerinin yanı sıra PTT ağının oluşturduğu ve maaşını PTT şubelerinden alan kişilere yönelik kredi paketleri de bulunmaktadır.

PTT ihtiyaç kredisi için yapmanız gereken tek şey kimlik belgeniz ile size en yakın olan PTT şubesini ziyaret etmektir. Denizbank PTT kredisi ya da Ziraat Bankası PTT kredisi gibi bankaların sunduğu kredi paketleri için başvuruda bulunacaksınız bu durumda öncelikle onay alıp almayacağınızı öğrenmek için SMS ile kredi başvurusu işleminde bulunabilirsiniz.

Bu sayede kredi onayı alarak kredinizi kullanacağınızdan emin olarak PTT şubesini ziyaret edebilirsiniz. PTT kredi başvurusu için bu sayede sadece kimlik belgeniz ile PTT şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Başvuru esnasında PTT yetkilisi kimlik numaranız üzerinden kredi notu ortalamanızı değerlendirerek uygun bulunması halinde kredi onayı vererek sadece dakikalar içerisinde kredi kullandırımını gerçekleştirmektedir. PTT kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin sadece kimlik belgeleri ile PTT şubesini ziyaret etmeleri yeterli olacaktır.