Kredi kullanmak isteyen kişilere farklı onlarca banka ile ortaklık kurarak hizmet sunan PTT kredi başvurusu için müşterilerinin şubelerini kullanmalarına olanak sağlamaktadır. Özelikle de emekli maaşını PTT şubeleri üzerinden alan emekliler için son derece özel koşullar ve fırsatlar sunan PTT emekli kredisi son aylara oldukça fazla talep görmeyi sürdürmektedir.

PTT Kredisi Veren Bankalar 

PTT kredisi denildiği zaman akla ilk gelen bankalardan biri de Denizbank olarak öne çıkmaktadır. Denizbank PTT kredisi yanı sıra Aktif Bank PTT kredisi ile kredi notu son derece düşük olan kişilerin kredi kullanımına olanak sağlamakta ve bu sayede düşük kredi notuna kredi veren bankalar sıralamasında birincilik koltuğuna oturmaktadır. Yine Odeabank PTT kredisi ile kolay kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır.

PTT Kredisi Kimler Alabilir?

PTT kredisi kullanmak için aranılan şartlar hangi kredinin kullanılmak istendiğine bağlı olarak değişkenlik göstermekle beraber tüm kredilerde aranılan ortak şart kredi başvuru formu doldurmak isteyen kişinin reşit olması, akıl sağlığının yerinde olması ve aylık belgelenebilir bir gelire sahip olmasıdır. Bu şartları taşıyan kişiler PTT kredisi başvurusu için gerekli hakka sahip olup PTT kredi başvuru sonucu onaylanırsa hemen kredi kullandırım işlemini sonuçlandırmaktadır.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Hangi Evraklar Gereklidir

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Hangi Evraklar Gereklidir

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Ptt üzerinden başvuru yapmak isteyen kişiler kendilerine en yakın ptt şubelerine giderek nüfus cüzdanı aslı ve 4 adet vesikalık fotoğraf ile başvuru yapabilir veya isterlerse ptt nin internet şubesi üzerindende kredi başvurusu yapabilir veya daha önceden yapmış olduğu kredi başvurusunun durumunu sorgulayabilirsiniz.