Her geçen gün sunduğu hizmetleri yaygınlaştırmaya devam eden PTT anlaşmalı bankalar üzerinden kredi kullandırmaya devam ederken aynı zamanda maaşlarını PTT şubeleri üzerinden alan emekliler içinde özel emekli kredisi kullandırıyor.

PTT Emekli Kredisi 2018 – 2019

PTT ile anlaşmalı olan bankalar tarafından kullandırılan bu kredilerde farklı kriterler uygulanmakta olup yine kredi notu ortalaması değerlendirilerek kişinin kredi onayı alıp almayacağına karar verilmektedir. PTT emekli kredisi yaş sınırı olarak ise 80 yaş uygulanmakta olup kredi vadesi ile beraber kişinin en fazla 83 yaşında olması gerekir. Yani 80 yaşında emekli olan bir kişi en fazla 3 yıllık kredi vadesi için başvuruda bulunabilmekte 48 ay vadeli kredi kullanımına izin verilmemektedir.

Aktif Bank N Kolay Emekli Kredisi 

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar arasında yer alan Aktif Bank aynı zamanda emeklilere kolay kredi vermesi nedeni ile de tercih ediliyor. Acil nakit paraya ihtiyacım var diyen emekliler için hazırlanan özel emekli kredisi başvurusu için PTT şubelerini ziyaret etmeniz yeterlidir.

Kampanyadan yararlanan emekliler için 36 ay vadeli 5 bin lira kredi kullanmaları durumunda ödemeleri gereken aylık taksit tutarı olarak 199,33 lira tahsil edilmektedir. 36 ay vadeli 10000 TL kredi kullanılması durumunda ise aylık ödeme tutarı 398,66 lira olmaktadır.

Denizbank PTT Emekli Kredisi Kampanyası

Emeklilere özel olarak düzenlenen Denizbank her derde deva emekli kredisi kampanyası kapsamında emeklilere hem düşük faizli hem de daha uygun koşullarda kredi kullanımına olanak sağlanmaktadır. Dosya masrafsız emekli kredisi kullanımına izin veren banka maksimum 36 bin lira kredi kullanımına izin vermekte olup en uzun vade seçeneği olarak ta 36 ay uygulamaktadır.

PTT Emekli Kredisi Başvurusu için gerekli evraklar

Sizlerde ptt üzerinden emekli kredi başvurusu yapmanız için gerekli olan tek evrak nüfus cüzdanınız dır. Nüfus cüzdanınız ile size en yakın ptt şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz ve başvurusu sırasında belirtmiş olduğunuz telefona sms olarak başvurunuzun sonucu bildirilecektir.