Bugünkü yazımızda sizlere ” ptt cumartesi açık mı ? ” konusunu ele alıcaz. Günümüzde para ve dosya transfer için en çok tercih edilen PTT normal koşullar altında sadece çalışma günler içinde çalışmaktadır.Fakat özel gün ve haftalarda PTT üzerinden işlem yapılmaktadır.PTT üzerinden sizlerde rahatlıkla para transferi ve dosya gönderim gibi  işlemleri çok cüzzi bir ücret karşılığı yapabilirsiniz.

Ayrıca günümüzde PTT internet bankacılığı hizmetide vermektedir.Sizlerde ptt internet bankacılığı üzerinden kargo gönderme veya kargo durumu sorgulama işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.Günümüzde ayrıca ptt telefon ile destek hizmet sayesinde yerinizden dahi kalkmadan tüm ptt işlemleriniz bir telefon kadar size yakın ptt destek telefon numarası 444 6 788 dir bu numara üzerinden rahatlıkla tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ayrıca PTT nin akıllı telefonlar için çıkarmış olduğu cep telefonu uygulaması ile sizlerde rahatlıkla telefonunuzdaki uygulama üzerinden tüm ptt işlemlerini rahatlıkla, beklemeden yapabilirsiniz.PTT ile rahatlıkla tüm dosya gönderim ve transfer işlemlerinizi halledebilirsiniz.Ayrıca ptt şubeleri üzerinden aşağıdaki işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

  • Tüm posta gönder ve posta alma işlemleri
  • Parasal işlemleri yani havale ve eft işlemleri
  • Tüm faturalarını ptt üzerinden yatırabilirisiniz(elektrik,su,dogalgaz vb..)
  • E-devlet şifresi alma ve yeniden öğrenme

Yukardaki tüm işlemleri rahatlıkla ptt üzerinden yapabilirsiniz.

PTT Açılış kapanış saatleri 08.30-12.30 / öğleden sonra 13.30-16.30’dur.Fakat bazı şubeler öğle arası olmadan isel 08.30-17.00 saatleri şeklinde hizmet vermektedir.