Özelleştirildikten sonra oldukça hızlı bir büyüme atağı içerisine giren PTT gerek sistemlerinde yaptıkları yenilikler gerekse de artan şube sayısı ile bugün Türkiye’nin en güçlü şirketleri arasına girmeyi başarmıştır. Özellikle de teknolojik yenilikler sayesinde bankaların para gönderme ve alma işlemlerinde aracı olmayı başaran PTT aynı zamanda kendi kredi sistemini de kurarak kredi kullandırmaktadır.

PTT İhtiyaç Kredisi Başvuru 

Bankaların ihtiyaç kredisi başvuruları ile aynı şekilde PTT kredileri için başvuruda bulunmanız mümkündür. Bunun için kimlik belgeniz ve aylık gelirinizi gösteren belgeniz ile PTT şubeleri arasında size en yakın olanı şahsen ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Buna ek olarak PTT evraksız kefilsiz kredi kampanyaları da düzenlemekte olup bu kredi kampanyalarını takip ederek kredi başvuru formu doldurmanız mümkündür. Yapacağınız başvuru incelendikten sonra tarafınıza kredi başvuru sonucu sadece dakikalar içerisinde iletilecek olup başvurusu onaylanan kişilerin kredi kullandırımları aynı gün içerisinde tamamlanmaktadır.