PTT bank EFT saatleri sabah 09:00 ile aksam 17:00 arasındadır. Bu saatler arasında PTT banktan EFT yapabilirsiniz. Bu saatler de yapılan işlemler karşı tarafa hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşır. PTT bank EFT saatleri dışında yaptığınız işlemler sonraki güne EFT saatleri arasına aktarılır.

Bu işlem oldukça güvenli hızlı işlemdir PTT bank EFT işlemleri hızlı şekilde karşı tarafa güvenli şekilde ulaşır. O gün saatleri geçirdiyseniz eğer ertesi gün PTT bank EFT saatlerini beklemek zorundasınız. Çoğu bankada olduğu gibi PTT bank’ta da EFT saatlerini beklemek zorundasınız EFT saatleri içerisinde EFT yapabilirsiniz.

PTT bank EFT saatleri hafta içi günlerde yapılır hafta sonu yapılmaz hafta içi eft saatleri sabah saat 09:00 dur. İnsanların finansal olarak ihtiyacının artması PTT bank gibi kurumunda finansal olarak ihtiyaçlara olanak sağlamıştır. İhtiyacın artması, PTT bank tarafından göze çarpmış ve bankalar kadar geniş kapsamlı olmasa da finansal ihtiyaçlara karşılık vermeye çalışmıştır.

İlk zamanlarda sınırlı finanslara olanak sağlayan PTT bank geniş çaplı olmaya başlamıştır. Finansal kurum olarak geniş çaplı işlemler yapmaya başlamışlardır. PTT bank para transferleri de yapmaya başlamıştır.

PTT bank EFT saatleri mesai saatleri içerisindedir ve hafta sonu işlem yapmamaktadır. PTT bank EFT saatleri içerisinde EFT yapacak müşteriler gerekli bilgileri forma doldurmak zorundadırlar. Formda gerekli bilgiler vardır ve müşterilerin işlem yapmaları için kimlik bilgilerini de doldurmak zorundadırlar. Eksik veya yanlış bilgilerle formu doldurmak hem suçtur hem de işlemi yapamazsınız. İşlem yapmak için PTT bank EFT saatlerini yani 09:00 ile 17:00 arasında beklemek zorundadırlar.

Sonuç olarak PTT bank EFT saatleri arasında yapılmayan işlem yoktur mutlaka PTT bank EFT saatleri arasında işlem yapmanız gerekir ki bu işlem saatleri 09:00 ile 17:00 arasındadır ve hafta sonları işlem yapılmaz.